AnasayfaHaberlerInstagram'da Hangi Filtre Ne Kadar Etkileşim Alıyor?

Instagram’da Hangi Filtre Ne Kadar Etkileşim Alıyor?

Intagram’ın popüler filtreleri arasından hangisinin en fazla ve hangisinin en az etkileşim aldığına bir göz atın.

Geçtiğimiz ay 200 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, her geçen gün bünyesine yeni kullanıcılar katmaya devam ederken; platforma yüklenen fotoğraf sayısı da paralel bir şekilde artmaya devam ediyor. Kullanıcılar da artık fotoğraf ve videolarının etkileşimini arttırmak için çeşitli ipuçlarına başvuruyor. Örneğin bazı kullanıcılar paylaştığı fotoğrafın/videonun daha fazla kişiye ulaşması için popüler hashtaglerin gücünü kullanırken; bazıları da belirli saatlerde paylaşım yaparak daha fazla etki yaratıyor. Ancak Instagram’da etkileşimi (beğeni, yorum vs.) arttıran bir unsur daha var: Instagram filtreleri.

TrackMaven tarafından yapılan araştırmaya göre bazı filtreler paylaşımın etkisini kat kat arttırırken; bazıları ise kullanıcıya tahmin edilmeyecek kadar az bir etkileşim ile geri dönüyor.

Buna da bir göz atın >> Bir Instagram Hikayesi [İNFOGRAFİK]

Instagram efektleri
Instagram efektleri

Hazırlanan grafiğe göre Instagram‘ın Mayfair filtresinin etkileşimi diğerlerine göre oldukça fazla. Kullanım oranı %10’un altında olmasına rağmen 23.044 etkileşim oranı ile Mayfair en fazla etkileşime sahip olan filtre oluyor. Bunu takip eden ise filtresiz fotoğraflar. Hiçbir filtre kullanılmayan fotoğraflar Mayfair filtresi hariç diğer filtrelerin kullanıldğı tüm fotoğraflardan daha fazla etkileşim oranına sahip. Filtre olarak düşünüldüğünde ikinci sırada ise, az kullanılan ancak fazla etkileşim sağlayan Inkwell yer alıyor. Son sırada ise hem az kullanılan hem de az etkileşime sahip olan Toaster filtresi bulunuyor.

Yapılan bu araştırmada filtresiz fotoğraflar daha ön plana çıkmış olsa da, #nofilter hashtaginin gücünden faydalanmak isteyen kullanıcıların filtreli fotoğraflarda da bu hastagi kullandığını unutmamak gerekir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler