AnasayfaHaberlerInstagram Videolarına da "Loop" Özelliği Geldi

Instagram Videolarına da “Loop” Özelliği Geldi

Vine videolarında GIF etkisi yaratan “loop” (tekrar tekrar oynatma) özelliği şimdi de Instagram’a geldi.

Instagram’da otomatik olarak oynatılan videolar şimdi de tekrar özelliğine sahip oldu. Yani daha önceden otomatik olarak 1 kere oynatılıp duran videolar Vine’da olduğu gibi artık akış sayfasında sürekli olarak loop halinde oynatılmaya devam edecek.

Instagram’ın video ayarlarında yaptığı bu değişiklik platforma reklam veren markaları; dolayısıyla Instagram’ı memnun edecek olsa da kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacağı bir gerçek. Zira otomatik başlatılan ve tekrar tekrar oynatılan videolar data paketlerini adeta sömürüyor. Ancak konu ile ilgili olarak uygulama sayfalarında açıklama yapan Instagram, ilgili özelliğin uygulamanın kullandığı veri miktarını etkilemeyeceğini vurguluyor.

[vc_button title=”Instagram’da Etkili Olmanızı Sağlayacak 7 İstatistik + 7 Öneri” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/instagramda-etkili-olmanizi-saglayacak-7-istatistik-7-oneri”]

Instagram videolarına gelen bu özellik, platformun Vine ile olan rekabetini bu alanda da sürdüreceğini gösteriyor. Ancak Vine ile özdeşleşen loop özelliğinin Instagram’da nasıl bir etki yaratacağını ise zaman göstermiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler