AnasayfaHaberlerInstagram'da 10 Bin Takipçiniz Varsa Bu Otelde Bedava Kalabilirsiniz

Instagram’da 10 Bin Takipçiniz Varsa Bu Otelde Bedava Kalabilirsiniz

Avustralya’nın Sidney şehrinde bir butik otel, en az 10 bin takipçisi olan Instagram kullanıcılarına bedava konaklama imkanı sunuyor.

Sosyal medyanın bütün dünyayı sarmasıyla, büyük ve küçük tüm işletmelerin gelecek planlamalarına sosyal medyayı da eklemesi artık bir zorunluluk haline geldi. Zira günümüzde kullanan kişi sayısına baktığımızda, sosyal medyanın ne kadar kullanılması gereken bir alan olduğunu görmemezlikten gelemeyiz. Bunun için işletmeler sosyal medyayı kullanarak çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bunun ilginç örneklerinden biri ise popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram ile alakalı.

Avustralya’nın Sidney şehrindeki 1888 Hotel adındaki bir butik otelin sahibi, sosyal medyayı etkili kullanarak işletmesinin popülaritesini arttırmak adına bir kampanya başlattı. Kampanya ise Instagram kullanıcılarına hitap ediyor.

Instagram Oteli olarak da adlandırılan 1888 Hotel; adını Kodak şirketinin ilk kutu kamerasını ve ilk film rulosunu duyurduğu 1888 yılından alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi fotoğraf ile çok yakından ilgili olan otelin bir fotoğraf mekanı haline gelebilmesi için yaklaşık olarak 30 milyon dolarlık bir masraf yapılmış. Yapılan masrafın miktarı ise aslında otelin fotoğraf konusundaki ciddiyetini gösteriyor.

Otelde toplamda 90 oda, her odada bir iPad ve kablosuz internet bağlantısı bulunuyor. Ayrıca Instagram kullanıcılarına rehberlik etmesi için Insta-Walk adında bir harita da oluşturulmuş.

Otelde ücretsiz olarak 1 gece konaklayabilmek için Instagram’da en az 10 bin takipçiye sahip olmak gerekiyor. Tabi otelin Instagram hesabını da takip etmek gerekiyor.

1888 Hotel’i incelemek isterseniz aşağıdaki resimlere bir göz atabilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler