AnasayfaHaberlerInstagram Highlights: Pasif Kullanıcılara Instagram'dan Çağrı

Instagram Highlights: Pasif Kullanıcılara Instagram’dan Çağrı

Instagram, uzun süre platformda aktif olmayan kullanıcıları teşvik etmek amacıyla Instagram Highlights adında e-posta bildirimleri gönderecek.

Popüler fotoğraf ve video platformu Instagram, varolan kullanıcılarını elinde tutmak ve daha aktif olmalarını sağlamak için yeni bir bildirim hizmeti sunmaya başladı. Buna göre Instagram, platformda uzun süre aktif olmayan kullanıcılara Instagram Highlights adı altında e-posta bildirimleri gönderecek. Öne çıkan gönderilerin yer aldığı bildirimler ile Instagram, pasif kullanıcıları aktif hale getirmeye çalışacak.

İlk olarak TechCrunch sitesinin bahsettiği bu yeni Instagram e-posta bildirimleri, Instagram tarafından gelen bir açıklama ile doğrulanmış oldu. Yeni e-posta stratejisini ilk kez kullandıklarını açıklayan Instagram, bu bildirimler sayesinde pasif Instagram kullanıcılarının platformu keşfedebilmelerini amaçladıklarını belirtti.

Instagram Highlights
Instagram Highlights

Twitter’ın daha önceden uygulamaya koyduğu e-posta bildirim sistemine benzer şekilde çalışan Instagram Highlights e-postalarında da, kullanıcıların takip ettiği kişilerin öne çıkan gönderileri gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar platforma girmemiş olsalar dahi, gönderilen e-postalar üzerinden öne çıkan Instagram gönderilerinden bazılarını görmüş olacak ve platformda daha aktif olmaları için tetiklenmiş olacak.

Instagram Highlights bildirimlerine kaydolmak gibi bir seçenek bulunmuyor. Ancak bu e-posta bildirimlerini almak istemeyen kullanıcılar aboneliklerini iptal edebiliyor. Bunun içinse e-postada yer alan “Abonelikten Çık” seçeneğine tıklamak yeterli oluyor.

Instagram’da Emoji Kullanımı Ne Durumda? (RAPOR)

Sürekli kullanıcı sayısını arttırma yolunda çalışmalar yapan Instagram’ın, bu e-posta stratejisiyle de sahip olduğu kullanıcılarını elinde tutması ve daha aktif hale getirmesi tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler