AnasayfaHaberlerInstagram'ın Fotoğraf ve Video Reklamları Birkaç Ay İçinde Hazır Olacak

Instagram’ın Fotoğraf ve Video Reklamları Birkaç Ay İçinde Hazır Olacak

Instagram’a reklam gelmesi ile alakalı yazılan haberler ile ilgili, Instagram cephesinden ayrıntılar geldi. Reklamlar önümüzdeki birkaç ay içinde hazır hale gelmiş olacak.

Daha önce paylaştığımız yazıda, Instagram’a reklam sisteminin geleceğini duyurmuştuk. Ancak kullanıcıların ne çeşit reklamlar göreceği ve bunları ne zaman görmeye başlayacağı henüz belli değildi. Ancak bugün Instagram’ın resmi blogunda paylaşılan yazıda; reklam türü ve başlangıç zamanı ile detaylar verildi.

Yazıda, reklamların önümüzdeki birkaç ay içinde, başlangıç olarak ABD‘de yaşayan kullanıcılara gözükeceği ve reklamların Instagram akışı alanında gözükeceği belirtildi.

Fotoğraf ve video olarak Instagram akışında gözükecek olan reklamlar, aynı zamanda kullanıcılar tarafından gizlenebilir olacak. Yani kullanıcı, istemediği bir reklamı Instagram akışından kaldırabilecek.

Reklam sistemine yavaş bir şekilde girmeyi planladıklarını belirten Instagram, kullanıcının hoşuna gidecek doğal fotoğraf ve video reklamları koymak için çalışacaklarını da belirtti.

Sonuç olarak markaların vereceği reklamlar da kullanıcının hoşuna gidecek düzeyde olması gerekecek. Instagram reklamlarında artık yaratıcılığa da başvuracak olan markalar, düzenledikleri fotoğraf ve videolar ile bir reklam yarışına da girmiş olacak.

Instagram’ın yeni reklam sistemini duyurmasıyla, önümüzdeki günlerde bakalım hangi markalar yaratıcılıklarını ön plana çıkarmış olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlk olarak ABD’deki kullanıcılara gözükecek olan Instagram reklamlarının, diğer ülkelerdeki ve Türkiye’deki kullanıcılara ne zaman görünür olacağı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler