AnasayfaHaberlerInstagram'a "Direct" Mesaj Özelliği Geldi

Instagram’a “Direct” Mesaj Özelliği Geldi

Instagram’ın uzun zamandır konuşulan “Direct” mesajlaşma özelliği New York’ta yapılan lansmanla birlikte tanıtıldı.

Instagram, New York’ta gerçekleştirdiği lansmanda platform üzerinde kullanılabilecek yeni “Direct” mesaj özelliğini duyurdu. Buna göre artık Instagram kullanıcıları birbirlerine özel mesaj gönderebilecek. Dolayısıyla uzun zamandır Instagram’ın mesajlaşma özelliği hakkında yapılan dedikodular, Instagram’ın New York’ta düzenlediği lansmanla birlikte doğrulanmış oldu.

Instagram Direct ile kullanıcılar birbirlerine özel olarak; fotoğraf veya video gönderebilecek. Bunun için yapmanız gereken; fotoğraf veya video düzenlemesi yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan “Direct” seçeneği ile istediğiniz kişiye göndermek.

instagram direct
instagram direct

Instagram mesajlarını çoklu olarak da gönderebiliyorsunuz, ancak tek seferde maksimum 15 kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Instagram Direct ile ayrıca mesaj göndereceğiniz kişinin çevrimiçi olup olmadığını, mesaj gönderim ekranındaki kişilerin profil fotoğrafında yanan bir ışık ile anlayabiliyorsunuz.

Instagram kullanıcıların oldukça işine yarayacağını düşündüğümüz bu özellik ile kullanıcılar artık Instagram üzerinde rahat bir şekilde özel paylaşımlar yapabilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler