AnasayfaHaberlerInstagram'da Tıklanabilir Reklam Dönemi: Carousel Ads

Instagram’da Tıklanabilir Reklam Dönemi: Carousel Ads

Diğer platformların aksine internet sitelerine bağlantı verilmesine izin vermeyen Instagram, Carousel Ads ile tıklanabilir reklam dönemini başlatıyor.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcılarına sadece fotoğraf ve videolar arasında sörf yapılabilen bir platform olduğunu vurgulamak adına, tıklanabilir web site bağlantıları oluşturabilmelerine izin vermiyordu. Ancak bundan sonra platform üzerinde sadece reklamlar için tıklanabilir bağlantılar görmek mümkün olacak.

Reklamverenlere daha iyi sonuçlar verebilmek için reklam gönderilerine bağlantı ekleme özelliğini aktif eden Instagram, bundan böyle Carousel Ads kapsamındaki reklamlarda “Learn More” butonu ile kullanıcıların reklamverenin web sitesine yönlendirilmesini sağlayacak.

Carousel Ads reklam türü ile reklamverenler Instagram üzerinde çoklu fotoğraf içeren (carousel) reklamlar verebilecek. Kullanıcılar bu reklamda bulunan fotoğrafların sonuncusuna geldiğinde ise ilgili reklamın web sitesine yönlendirilmeleri üzerine “Learn More” butonu ile karşılaşacak.

Bugüne kadar reklamverenlerden gelen birçok geri bildirimi değerlendirdiklerini belirten Instagram, geri bildirimler arasında en çok istenilen özelliğin reklamlarda tıklanabilir linkler oluşturabilmek olduğunu vurguladı. Dolayısıyla reklamverenlerin daha iyi sonuç alabilmeleri adına böyle bir reklam türünü aktif ettiklerini belirtti.

Instagram Carousel Ads
Instagram Carousel Ads

Instagram’daki fotoğraf ve video reklamlarından hoşlanmayan kişilerin de farkında olduğunu vurgulayan Instagram, kullanıcıların istemediği reklamları akış sayfasını kaydırarak basit bir şekilde geçebileceklerini belirtti.

Kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinde uygulanmaya başlayacak olan Carousel Ads reklamları, şimdilik sadece fotoğrafları içeriyor. Ancak önümüzdeki günlerde bu yeni reklam formatına video seçeneğinin de eklenmesi bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler