AnasayfaHaberlerInstagram 3 Yaşına Girdi!

Instagram 3 Yaşına Girdi!

2010 yılında sektöre sağlam bir giriş yaparak çok kısa bir sürede popüler olan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, 3. yaşına girdi.

2010 yılının Ekim ayında kurulan ve kullanıcıların fotoğraflara dijital filtre uygulama imkanını sunan Instagram 3. yaşını doldurdu.

İlk olarak iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarında kullanıma sunulan Instagram, 2012 yılının Nisan ayında da Android kullanıcıları için kullanıma sunulmuştu. 21 Nisan 2012 tarihinde ise Facebook‘un 1 milyar dolar karşılığında 13 çalışanı ile birlikte Instagram’ı satın almasıyla bu rekor fiyat tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Kurulduğu 2010 yılından bu yana kullanıcı sayısında her gün katlanarak artış gösteren Instagram, şu anda aylık 150 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

3. yıldönümüyle birlikte Instagram, geçen 3 yıl içinde yaşadıkları en önemli 10 olayı paylaştı.

  1. Endonezya’dan Rusya’ya ve Louisiana’ya kadar InstaMeet etkinlikleri düzenleyerek yerel Instagram topluluklarını bir araya getirdik.
  2. Bu yıl First Lady ve Beyaz Saray’ın Instagram hesabı açıldı.
  3. Drew Kelly ve David Guttenfelder gibi ünlü fotoğrafçılar, yeryüzündeki bulunması zor yerleri bize ulaştırdı ve Kuzey Kore’deki yaşamı fotoğraflandırarak bunları paylaştı.
  4. Geçen sene, dünyadaki bütün insanlara hitap eden 2012 Yaz Olimpiyatları‘nda aktif rol oynadık.
  5. Eşçinsellerin evlenebilmesi konusundaki mahkeme kararı esnasında, Instagram kullanıcıları hesaplarını aktif bir şekilde kullanarak destek oldular.
  6. Son 3 yıl içinde Mısır Protestoları ve Sandy Kasırgası gibi çok önemli olaylar yaşandı. Bu zamanlarda da Instagram kullanıcıları aktif rol oynadı.
  7. Binlerce Instagram kullanıcısı, Vatikan’da Papa Benedict’in vedası ve Papa Francis’in seçimi konusunda Instagram’da aktif rol oynadı.
  8. Bu yıl video özelliğini duyurarak; sanatçılara, ünlülere, markalara ve diğer kullanıcılara kendilerini bu alanda da ifade etmelerine imkan sağladık.
  9. Fashion Week‘te podyuma da girdik; tasarımcılar, modeller, makyaj artistleri ve daha fazla kişi Instagram’ı kullanarak kamera arkası görüntü ve videolarını paylaştılar.
  10. Son olarak bize Ay’a gitme imkanı veren NASA Instagram’a katıldı.

Son olarak biz de Instagram’a “İyi ki Doğdun!” diyoruz :)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler