AnasayfaHaberlerImgur Yeni Zengin Embed Yapısıyla Orijinal İçeriği Koruyacak

Imgur Yeni Zengin Embed Yapısıyla Orijinal İçeriği Koruyacak

Popüler fotoğraf platformu Imgur, artık platform dışında embed edilen fotoğraflarda fotoğraf sahibi, gösterim sayısı, yorumlar vs gibi bilgileri gösterecek.

Geçtiğimiz Şubat ayında 6. yılı sebebiyle Pro üyelik sistemini herkese ücretsiz olarak sunduğunu açıklayan ve ardından tamamen yenilenen iOS uygulamasıyla karşımıza çıkan popüler görsel platformu Imgur, şimdi de embed edilen fotoğrafları yeniden dizayn etti.

Daha önce de embed edilebilen Imgur fotoğraflarında; bundan böyle fotoğrafın sahibi, gösterim sayısı, yapılan yorumlar gibi bilgiler de yer alacak. Böylece Imgur, içeriğin orijinalliğine sadık kalacağı gibi; kontrolü de tamamen içerik sahibine bırakmış olacak.

Responsive olarak da kullanılabilen yeni Imgur embedleri bundan böyle aşağıdaki gibi gözükecek;

If this gets to front page I will draw a ton of imgur doodles for you guys

Bu da albüm olarak embed edilen içerik örneği;

Hey Imgur want to see some magic? (OC)

Yeni embed özelliğini kullanabilmek için herkese açık olarak paylaşılan ilgili içeriğin, alt kısmında bulunan Post Options seçeneğine tıklamak ve açılan menüden Embed Post seçeneğini seçip ilgili kodu istenilen web sayfasına yerleştirmek.

Facebook, Twitter, Reddit gibi platformların ardından Imgur da zengin embed özelliği ile orijinal içerik ve o içeriğe sahip kişilerin haklarını korumuş olacak. Embed edilen içerikler ile Imgur’ın trafiği de bu sayede arttırılmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler