AnasayfaİnternetAdana Milletvekili İbrahim Özdiş, AKK'ye İlişkin Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, AKK’ye İlişkin Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz günlerde Donanım Haber’de başlatılan İnternette Kotaya Hayır kampanyası büyük ilgi görmüş ve onbinlerce insan tarafından desteklenmişti.

BKZ: Türkiye Adil (!) Kullanım Kotası İle Mücadele Ediyor

Konuyla ilgili olarak yürütülen kampanyanın devamında Adana milletvekili İbrahim Özdiş’ten destek mesajları gelmişti. Ardından ise bir basın toplantısı yapılacağı bildirilmişti. Şimdi ise İbrahim Özdiş beklenen bu basın toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye’deki internet servis sağlayıcıların çok da adil olmayan Adil Kullanım Kotası uygulaması ile internet kullanıcılarına haksızlık ettiğini dile getiren Özdiş, belirli kota miktarını geçtikten sonra uygulanan bu hız düşürme sistemini eleştirdi.

İbrahim Özdiş

ISS’lerin altyapı eksikliği bahanesiyle bu sınırlamayı uyguladıklarını belirten Özdiş, parası verildiği zaman bu sınırlamanın kaldırıldığını, dolayısıyla altyapı bahanesinin bir yalandan ibaret olduğuna vurgu yaptı.

Diğer ülkelerden de örnek vererek Türkiye’deki internet servis sağlayıcıların adaletsizliğine ve bu duruma sessiz kalınmasına tepki gösteren Adana milletvekili, bu problemin acilen çözüme kavuşturulmasını istediklerini belirtti.

Basın toplantısının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Konuyla ilgili olarak yaşanan gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler