AnasayfaHaberlerGoogle'ın Sürücüsüz Otomobil Projesinin Başına John Krafcik Getirildi

Google’ın Sürücüsüz Otomobil Projesinin Başına John Krafcik Getirildi

Google’ın sürücüsüz otomobil projesinden artık eski Hyundai America CEO’su John Krafcik sorumlu olacak.

Google’ın Alphabet ismiyle yeni bir yapılanma sürecine girmesiyle birlikte, yeni isimler de şirket bünyesine dahil olmaya başladı. Google’ın sürücüsüz otomobil projesi (self-driving car project) bundan böyle John Krafcik‘e emanet.

Eski bir Ford çalışanı olan John Krafcik, Hyundai America’da Başkan ve CEO olarak görevine devam etmiş ve son olarak otomobil fiyat karşılaştırma sitesi TrueCar’da çalışmalarını sürdürmüştü. Şimdi ise Google’ın sürücüsü otomobil projesini geliştirmek adına ilgili birimde CEO olarak çalışmalarına devam edecek.

John Krafcik
John Krafcik

Google’ın sürücüz otomobil teknolojisinin binlerce hayatı kurtaracağını belirten yeni CEO John Krafcik, projenin milyonlarca insana daha iyi mobilite sağlayacağını ve sürüş esnasında birçok şeyden tasarruf ederek insanlara kolaylık sağlayacağını ifade ediyor.

Sürücüsüz otomobillerini Mountain View (California) ve Austin (Texas)’de test eden Google, araçların güvenli olduğuna ikna olmuş durumda. Testlerin sonucunda yayalar, bisikletçiler ve bunun gibi diğer faktörler için tehlike oluşturmadığını da belirtiyor. Ancak yine de projenin tamamen hayata geçirilmesi için daha fazla efor sarfedilmesi gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler