AnasayfaHaberlerGoogle İle Yandex Ortak Reklam Ağı Konusunda İşbirliğine Gidiyor

Google İle Yandex Ortak Reklam Ağı Konusunda İşbirliğine Gidiyor

Birbirlerine rakip olan iki büyük firma Google ve Yandex, ortak reklam ağı konusunda işbirliği imzaladı.

Arama motoru dünyasının iki büyük rakibi Google ve Yandex, reklam ağlarını karşılıklı kullanma konusunda anlaşma sağladı. Anlaşma her iki tarafa da fayda sağlayacak.

Yandex’in resmi blogundan yapılan açıklamada Google müşterilerinin Google’ın web tabanlı reklam yazılımı Doubleclick üzerinden Yandex’in reklam ağı Advertising Network’e giriş yapabileceği gibi; aynı şekilde Yandex müşterilerinin de DoubleClick AdExchange programı üzerinden sisteme erişim sağlayarak reklam gösterimleri için hedefleme yapabileceği belirtildi.

Google - Yandex işbirliği sonucu uygulanacak olan algoritma
Google – Yandex işbirliği sonucu uygulanacak olan algoritma

Algoritma şemasında da görüldüğü gibi her iki reklam platformunda da sistem, hedefleme aşamasında uygulanacak. Böylece gerçek zamanlı hedefleme imkanı sunan bu iki sistemin müşterileri, bu ortak reklam ağı sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşmış olacak.

Sadece banner reklam modelini kapsayan bu anlaşma ile uygulanacak olan ortak reklam ağı sistemi, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcılar için test edilecek. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra ise bu sistem tüm reklamverenler için geçerli olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler