AnasayfaHaberlerArtık Google+'taki Videolar YouTube'a Aktarılabilecek

Artık Google+’taki Videolar YouTube’a Aktarılabilecek

YouTube’a gelen küçük bir özellik ile artık kullanıcılar basit bir işlem ile Google+’daki videoları YouTube’a yükleyebilecekler.

YouTube‘a Google+ üzerinden video yüklemek isteyenler için küçük ama oldukça faydalı bir özellik geldi. Artık Google+’daki videolar tek bir işlem ile YouTube’a kolay bir şekilde aktarılabilecek.

YouTube’a gelen yeni özellik, yükleme (upload) sayfasının sağ tarafında (aşağıda görüldüğü gibi) yer alan alan üzerinden kullanılabilecek. Kullanıcılar “İçe Aktar” özelliğini kullanmaya başladığında ise karşılarına 3 farklı seçenek çıkacak.

Tüm videolar: Google+ hesabına kayıtlı olan tüm videolar.

Otomatik Yedekleme: Bu özellikten faydalanılarak yedeğe alınan videolar.

Albümler: Google+ profiline yüklenen albümler.

YouTube Google+ İçe Aktarma
YouTube Google+ İçe Aktarma

Videoyu seçtikten sonra import işlemi (içe aktarma) başladıktan sonra kullanıcılar video ile ilgili başlık, açıklama, gizlilik ile ilgili düzenlemeleri yapabilecek. İşlemin tamamlanmasının ardından ise standart video iyileştirme işlemleri yapabilecekler.

Google+ entegrasyonunu her ürününde uygulamak isteyen Google, YouTube’un bu özelliğiyle de yine entegrasyon sağlayarak Google+ kullanıcılarına küçük ama faydalı bir özellik sunmuş oldu. Özelliğin kaç kişi tarafından ne sıklıkta kullanılacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKWersm

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler