AnasayfaHaberlerGoogle+ "Photos" ve "Streams" Olarak İkiye Ayrılıyor

Google+ “Photos” ve “Streams” Olarak İkiye Ayrılıyor

Google+ ile istediği istikrarı sağlayamayan Google, platformu “Photos” ve “Streams” olarak iki farklı yeni ürüne dönüştürmeyi planlıyor.

Google’ın 2011 yılında kullanıma sunduğu sosyal ağı Google+, aradan geçen 4 yılın ardından sürekli ilerleme kaydetmiş olsa da bir türlü istenilen başarıya ulaşamamış durumda. Durumun farkında olan Google ise, bu platform için yeni bir yol haritası belirlemiş gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz hafta çıkan söylentiler, artık resmi ağızdan doğrulanmış durumda.

Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai’nin Forbes ile yaptığı röportajda, Google+’ı ayrı ayrı platformlar şeklinde düşündüklerini söylemesi, bazı soru işaretlerini akıllara getirmişti. Google’ın ürün biriminden sorumlu Bradley Horowitz ise Google+ üzerinden paylaştığı bir gönderi ile bu söylentileri doğruladı.

Bradley Horowitz
Bradley Horowitz

Daha önceki söylentilere göre Google+ bundan böyle iki farklı ürün olarak (hatta iletişim bölümü de ayrı olarak düşünülüyordu) kullanılacaktı. Bradley Horowitz’in yaptığı açıklamada ise kendisinin Google’ın “Photos” ve “Streams” ürünlerinin başına geçtiğini belirtmesiyle, bu iki yeni ürün doğrulanmış oldu. Zira 2014’ün Nisan ayından beridir Google+’ın başında görev alan David Besbris, artık yerini Bradley Horowitz’e bırakmış durumda. Besbris’in bundan sonra ne yapacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Google+’ın özellikle fotoğraf konusunda diğer platformlara göre daha kullanışlı olması, “Photos” olarak ayrıca kullanılacak ürünün mantıklı bir açıklaması olarak değerlendirilebilir. Zira platforma yüklenen fotoğraflar, diğer platformlarda olduğu gibi herhangi bir bozulmaya maruz kalmadan paylaşılabiliyor; buna ek olarak çeşitli birçok fotoğraf araçlarıyla çok daha kullanışlı hale getirilebiliyordu.

Google+’ın gönderi paylaşımı, yorumlar, etkileşimler, topluluklar ve bunun gibi diğer sosyal kısımları ise Google’ın yeni “Streams” ürünü altında kullanılmaya devam edecek.

Google Plus
Google Plus

Google+’ın vazgeçilmez iletişim aracı Hangouts‘un akıbeti konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Hangouts’tan vazgeçme gibi bir olasılık da pek mümkün gözükmüyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Horowitz’in Hangouts ürününü; mesajlaşma, video görüşme, sesli görüşme gibi tüm iletişim seçeneklerini barındıran önemli bir bir araç olarak nitelendirmesi Hangouts’un Google için oldukça önem arz ettiğini gösteriyor.

Sonuç olarak Google+’ın “Photos” ve “Streams” olarak iki farklı yeni ürün ile devam etmesi, öne çıkan özelliklerine odaklanılarak platformun bulunduğu durumdan çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayabilir. Ancak konunun detaylarıyla ilgili olarak henüz net bir bilgi bulunmadığını da belirtmek gerekiyor. Bakalım Google+ için hazırlanan gelecek planları hangi doğrultuda seyredecek, hep birlikte görmüş olacağız.

[vc_button title=”Google+ Etkileşiminizi Arttırmanızı Sağlayacak 8 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-plus-etkilesiminizi-arttirmanizi-saglayacak-8-ipucu”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler