AnasayfaTasarımGoogle Material Design İçin 34 Faydalı Kaynak

Google Material Design İçin 34 Faydalı Kaynak

Google’ın yeni tasarım standardı olan Material Design kapsamında tasarımcılara ve geliştiricilere fayda sağlayacak 34 kaynağa bir göz atın.

Google’ın ilk olarak, 25 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen Google I/O 2014 etkinliğinde duyurduğu yeni tasarım standardı Material Design, artık tüm Google ürünlerine uygulanmaya devam ediyor. Sade ve hızlı bir deneyime, canlı renklere ve yeni efektlere sahip olan bu standart, tasarımcı ve geliştiriciler için de bir ilham kaynağı olmuş durumda.

Metin formlarından menülere, ikonlardan geçiş efektlerine kadar birçok tasarımcı ve geliştiricinin işine yarayacak çeşitli Material Design kaynakları da her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte bunlardan bazıları…

1. Polymer

Polymer
Polymer

Polymer’i, HTML elementlerini oluşturabilmeniz için son web teknolojilerini kullanan bir kütüphane olarak tanımlayabiliriz. Küçük bir butondan, kapsamlı bir uygulamaya kadar birçok konuda Polymer’den faydalanabilirsiniz.

2. Material UI

Material UI
Material UI

Google’ın Material Design’ını uygulamak için gerekli bileşenleri sağlayan ve bir CSS Framework olan bir platformdur. Daha iyi anlayabilmeniz açısından Material UI’ye React kütüphanesinden başlayabilirsiniz.

3. LumX

LumX
LumX

Google’ın yönergelerine göre yapılandırılmış olan LumX, Angular JS ve Material Design standardına dayalı responsive front-end framework’üdür.

4. Materialize

Materialize
Materialize

Materialize, Material Design’a dayalı modern ve responsive front-end framework’üdür. Butonlar, kartlar, ikonlar, renkler, tablolar, formlar, gölgeler ve daha birçok element ve bileşenleri bulabilirsiniz.

5. Android Music App

Android Music App
Android Music App

Material Design standardına uygun müzik uygulaması geliştirmek isteyenler için bu hazır tasarımı kullanabilirsiniz. Ana ekran, giriş ekranı, sidebar, playlist, oynatıcı, albüm görünümü, kullanıcı ekranı ve daha birçok bileşen ile müzik uygulamasının tüm gereksinimleri yer alıyor. Fiyatı: 15 dolar.

6. Material Design Hamburger

Material Design Hamburger
Material Design Hamburger

CSS ile hazırlanan Material Design Hamburger, tüm tarayıcıları destekliyor. CSS ve JS dosyalarıyla birlikte son sürümünü indirebilir ve projelerinizde kullanabilirsiniz.

7. Material UI kit

Material UI kit
Material UI kit

Tüm yeni Material UI kiti (HTML + CSS) bulunmaktadır.

KAYNAK3Rank

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler