AnasayfaHaberlerGoogle Malezya Yine Hacklendi!

Google Malezya Yine Hacklendi!

Google’ın yerel Malezya sayfası, Tiger-Mate isimli Bangladeşli hacker tarafından hacklenerek bir süre erişime kapandı.

Hatırlarsanız bundan yaklaşık iki yıl önce Pakistan merkezli hacker grubu Madleets’e bağlı 1337 kod adlı bir hacker tarafından erişime kapatılmıştı. Şimdi ise benzer bir saldırı yine Google Malezya’yı vurdu.

The Wall Street Journal‘ın haberine göre, Tiger-Mate isimli Bangladeşli bir hacker, Google’ın bölgesel Malezya sayfasını (google.com.my) hackleyerek siteye erişimi engelledi. Sayfada ise “Google Malaysia Hacked by Tiger-Mate” şeklinde bir yazı bırakıldı.

Google Malaysia Hacked by Tiger-Mate
Google Malaysia Hacked by Tiger-Mate (Görsel: @themmailonline – Twitter)

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Google Malezya ekibi ise yapılan bu saldırıyı doğruladı ve yerel Google sayfasının DNS yönlendirmesine maruz kalarak erişime kapatıldığını belirtti.

DNS Hijacking olarak bilinen DNS Yönlendirmesi (DNS Korsanlığı) yöntemiyle yapılan saldırıda, yerel Google Malezya sayfasını ziyaret eden kullanıcılar bir süre boyunca “Google Malaysia HackeD by TiGER-M@te. #Bangladeshi Hacker.” yazılı bir sayfaya yönlendirildi.

Şu anda eski haline dönen Google Malezya sayfasının kimler tarafından saldırıya uğradığı ve saldırının ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili yapılan araştırmalar ise devam ediyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler