AnasayfaHaberlerTürkiye'de İlk Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi Başlıyor

Türkiye’de İlk Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi Başlıyor

BTOS Bilişim tarafından başlatılan ve Türkiye’de bir ilk olan Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi başlıyor.

Giyilebilir teknolojinin öncüsü olan ve tüm dünyada büyük ilgi uyandıran Google Glass, kendine has uygulamaları ile de şimdiden geliştiricilerin dikkatini çekmeyi başardı. Bu bağlamda BTOS Bilişim tarafından başlatılan ve eğitimini M2 Bilişim – Yazılım ve Sistem Uzmanı Muharrem Taç‘ın vereceği Türkiye’nin ilk Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi 10-11 Mayıs tarihleri arasında geliştiricilere kapılarını açacak.

Google Glass
Google Glass

Google Glass kullanımından, örnek proje yapımına kadar çeşitli birçok içeriğin bulunduğu eğitim ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

[su_note note_color=”#fbfbfb”]

Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi

Eğitim tarihi: 10 – 11 Mayıs 2014

Eğitim saati: 6 saat x 2 gün = 12 saat

Eğitim ücreti: 500 TL (Öğrencilere %20 indirim)

Eğitmen: Muharrem Taç

1. Gün eğitim içeriği

  • Giyilebilir teknolojiler nedir?
  • Google Glass kullanımı, özellikleri, kullanım alanları
  • Google API
  • Glassware uygulama geliştirme
  • Glassware Eclipse Plugin

2. Gün eğitim içeriği

  • Örnek Glassware proje yapımı
  • GDK ile uygulama geliştirme
  • GDK ile örnek proje yapımı

Açıklamalar

Dil ve IDE: Java dilinde anlatılacaktır ve Eclipse kullanılacaktır.

Glassware örneği: Bir haber uygulaması yapılacaktır. JSON ile veri çekilen ve veritabanına yazılıp kullanıcılara push edilen bir uygulama yapılacaktır.

GDK örneği: Webcar’ın kodları üzerinden kafa hareketlerini alan ve kamera görüntülerini prizmaya aktaran bir örnek yapılacaktır.

Eğitmen hakkında

Muharrem Taç, 1976 Bursa doğumludur. 1990 yılında Commodore 64 platformu ile başlayan teknoloji nüfuzu, uzun yıllar birçok güncel teknoloji ve platformda devam etmiştir. Google teknolojilerine ilgi ve hakimiyetiyle Google Developers Group üyesidir. 2001-2007 yılları arasında kamuda Bilgi İşlem Uzmanı olarak birçok başarılı projede görev yapmıştır. 2007 yılında özel sektöre geçerek Martı Yazılım, Bilginç IT Academy ve M2 Bilişim’de çeşitli yazılım görevleri üstlenmiştir. Halen M2 Bilişim’de AR-GE ve eğitimden sorumlu olarak görev yapmakta olan Muharrem Taç, çeşitli kurum ve kuruluşlarda verdiği sayısız eğitim, seminer ve yayınladığı teknik makale, kitap ve çalışmalarla ülkemiz bilişim sektörünün tanınmış uzmanları arasında yer almaktadır.[/su_note]

Katılımcılara “Katılım Sertifikası”nın da verileceği Google Glass Uygulama Geliştirme Eğitimi’ne kayıt yaptırmak ve eğitim ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buradaki adrese bir göz atabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler