AnasayfaHaberlerGoogle Glass'a Google Wallet İle Para Transferi Özelliği Geliyor

Google Glass’a Google Wallet İle Para Transferi Özelliği Geliyor

Giyilebilir teknolojinin öncülerinden olan ve her geçen gün geliştirilen Google Glass’a, şimdi de Google Wallet ile para transferi özelliği ekleniyor.

TechCrunch sitesinin Google‘a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre Google Glass’a Google Wallet (Google Cüzdan) entegrasyonu sağlanacak. Bu sayede Glass kullanıcıları Google Wallet üzerinden istediği kişilere kolaylıkla para transferi yapabilecek.

[Tweet “Google Glass kullanıcıları “send money” komutu ile para transferi yapabilecek.”]

Diğer fonksiyonlarda olduğu gibi, yakın bir zamanda uygulanacak olan para transferi fonksiyonu da ses komutları ile çalışacak. “OK Glass” komutu ile Google Glass’ı komuta hazır hale getirdikten sonra “send money” komutu ile para transferi işlemi başlatılabilecek.

Google Wallet
Google Wallet

Glass üzerinden Google Wallet ile para transferi yapabilmek için öncesinden bazı işlemleri tamamlamak gerekiyor. İlk önce Google’ın kurumsal ağındaki bir bilgisayarda giriş yapmak, daha sonra ise Google Wallet uygulamasını Google Glass’a indirip kurmak gerekiyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Glass komut ile para göndermeye hazır hale geliyor.

Aslında daha önce Google, Gmail üzerinden Google Wallet ile para transferi yapılabileceğini duyurmuştu. Benzer bir fonksiyonun Glass’a entegre edilmesi de dolayısıyla büyük bir yenilik olmayacak.

Google’ın bu işten alacağı komisyonun da, Google Wallet üzerinden aldığı %2.9‘luk standart oranda olması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler