AnasayfaHaberlerGoogle Glass 2015'te Intel Tabanlı Olarak Gelebilir

Google Glass 2015’te Intel Tabanlı Olarak Gelebilir

Giyilebilir teknolojinin öncüsü Google Glass, söylentilere göre 2015 yılında Intel tabanlı olarak üretilecek.

Giyilebilir teknolojinin öncüsü olarak bilinen Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass, duyurulduğu günden beridir çok fazla yol katedememesi konusunda oldukça eleştiriye maruz kalmıştı. Google Glass projesinin başındaki isim Babak Parviz’in Google’dan ayrılarak Amazon’a geçiş yapması da bu projedeki gelişim sürecini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülüyordu. Ancak The Wall Street Journal’dan gelen yeni bir haber Google Glass’ın tekrar atağa geçeceğini gösteriyor.

WSJ’nin haberine göre dünyanın en büyük çip üreticisi Intel, bu sefer de 2015 yılında üretilecek olan Google Glass’lara çip sağlayacak. İşlemcilerinin Intel tarafından üretileceği yeni nesil Google Glass’ın tüm donanım yapısının da bu doğrultuda baştan aşağı yenilenmesi bekleniyor. Ayrıca giyilebilir teknoloji pazarındaki nüfuzunu arttırmak isteyen Intel’in de bu sayede büyük bir fırsat yakalayacağı öngörülüyor.

Google Glass
Google Glass

Eğer söylentiler doğruysa Google, hali hazırda akıllı gözlüğüne işlemci sağlayan Texas Instruments ile yollarını ayıracak. Artık bu altyapı tamamen Intel tarafından karşılanacak. Daha önce de Google’ın sunucuları, Nexus Player, Sürücüsüz Otomobil projesi, Android ve Chrome işletim sistemleri için Google’a destek sağlayan Intel, bu sayede Google ile yaptığı ortaklığı daha geniş bir alana taşımış olacak.

[vc_button title=”Intel Bilişim Güvenliği Firması PasswordBox’ı Satın Aldı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/intel-passwordbox-satin-aldi”]

Aktarılan bilgilere göre Intel tabanlı Google Glass‘ın batarya süresi şimdiki sürümlerine göre çok daha fazla olacak. Ayrıca yeni nesil Google Glass’ların Android KitKat sürümü ile birlikte görülen ısınma, reset atma, donma gibi sorunların da ortadan kaldırılacağı ve çok daha stabil ve hızlı bir yapıya bürüneceği öngörülüyor.

Intel’in Google Glass’larda hangi model çipi kullanacağı ise bilinmiyor, ancak Intel’in geçtiğimiz Eylül ayında duyurduğu akıllı bilekliği MICA ile aynı doğrultuda yol izleyeceği tahmin ediliyor.

KAYNAKWSJ

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler