Google Docs ile otomatik olarak QR kodu oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Jordi Orlando adında bir lise öğrencisi tarafından hazırlanan yukarıdaki videoda QR kodunun nasıl oluşturabileceği anlatılmış. Videoda; “İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve E-posta” olarak 4 farklı sütun oluşturuluyor. Sütunların doldurulmasıyla da otomatik olarak QR kodu oluşturuluyor.

Jordi Orlando, edindiği tecrübeleri kişisel blogunda yazdığı yazıyla paylaştı.

[pull_quote_center]Google Docs üzerinden oluşturduğum bir tablo ile aktarmak istediğim kişilerin iletişim bilgilerini telefonuma kaydetmek istiyordum. 4 tanesini telefonuma kaydettim ve geri kalanlar için tek tek uğraşmak istemediğimi farkettim. Otomatik olarak oluşturulan QR kodları ile bunun çok daha rahat halledildiğini söyleyebilirim. QR kodlarını kullanarak telefonunuza eklemek istediğiniz kişileri zaman harcamadan eklemiş oluyorsunuz.[/pull_quote_center]

Google Docs‘un bu ilginç ve güzel özelliği, gerçekten zaman kaybetmeden işleri halletmenizde bize kolaylık sağlıyor. Eğer siz de bu özelliği denemek isterseniz, Tammy Worcester tarafından oluşturulan buradaki örnek şablonu kullanabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Bu şablonu kullan” butonuna basarak denemeye başlayabilirsiniz.