AnasayfaHaberlerGoogle Arama Sonuçlarında "Banner Tarzı Reklam" Dönemi Başlıyor

Google Arama Sonuçlarında “Banner Tarzı Reklam” Dönemi Başlıyor

Google, arama sonuçlarında göstereceği banner tarzı reklamların testlerine başladığını onayladı.

Gelirinin büyük bölümünü Adwords reklam programı aracılığıyla elde eden Google, testlerine başladığı banner tarzı reklamlar ile site sahiplerini Adwords kullanmaya teşvik ediyor. Zira arama sonuçlarında gösterilecek olan bu yeni reklamların boyutu hayli büyük olacak.

Bir dijital pazarlama girişimi olan Synrgy‘nin twitter hesabından paylaşılan aşağıdaki ekran görüntüsünün internette hızlıca yayılmasının ardından Google konuyla ilgili açıklama yaptı. Paylaşılan görüntüyü onaylayan Google, şu an için bu yeni reklam sisteminin test aşamasında olduğunu söylerek; yapılan testlerin şimdilik sadece ABD’de yaşayan belirli kullanıcılara gözükebileceğini belirtti.

Google Arama Sonuçları Banner Reklam
Google Arama Sonuçları Banner Reklam

Reklamların şimdilik sadece 30 reklamveren ile test edildiğini söyleyen Google, yapılan testlerin arama sorgularının sadece %5’ine etki ettiğini de belirtti.

İşin en ilginç tarafı ise; 2005 yılında yazılan blog yazısında Google; anasayfada veya arama sonuçlarında kullanıcılara hiçbir zaman banner reklam göstermeyeceği sözünü vermişti. Anlaşılan o ki, aradan geçen 8 yılın sonunda Google, sözünü tutmayacak gibi gözüküyor.

Kullanıcıların pek hoşuna gitmeyeceğini düşündüğümüz bu yeni reklam sisteminin uygulanıp uygulanmayacağını ise, yapılan testlerin sonunda hep birlikte görmüş olacağız.

Buna da bir göz atın >> Google, Artık Arama Sonuçlarında Google+ Hashtag’lerini de Gösterecek

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler