AnasayfaHaberlerNASA, 22 Nisan Dünya Günü'nü #GlobalSelfie İle Kutluyor

NASA, 22 Nisan Dünya Günü’nü #GlobalSelfie İle Kutluyor

22 Nisan günü tüm dünyada kutlanan Dünya Günü için NASA özel bir sosyal medya kampanyası başlattı: #GlobalSelfie

İlk olarak San Francisco’da kutlanan ve daha sonra tüm dünyaya yayılan 22 Nisan Dünya Günü, birçok kişi tarafından farklı şekillerde kutlanırken NASA da bunu bir sosyal medya kampanyasına dönüştürdü ve sosyal medya kullanıcılarının selfie fotoğraf çekmelerini sağlayarak #GlobalSelfie kampanyasını başlattı.

Earth Right Now adı altında başlatılan #GlobalSelfie kampanyasında; adından da anlaşılacağı üzere sosyal medya kullanıcıları selfie fotoğraflarını çekerek #GlobalSelfie hashtagi ile bunu sosyal ağlarda paylaşıyorlar.

Global Selfie kampanyasına katılmak için yapmanız gerekenler ise çok basit. Öncelikle buradaki adrese gidip “Merhaba NASA! Şu anda Dünya üzerindeki yerim @______” yazan görsellerden Türkçe olanı seçip bu görselin çıktısını alın. Çıktıda yer alan boşluğu lokasyon bilgilerinize göre doldurun ve bununla selfie fotoğrafı çekin. Ardından çektiğiniz selfie fotoğrafını #GlobalSelfie hashtagi ile Facebook, Twitter, Instagram, Google+ veya Flickr’dan paylaşın.

Nasa - #GlobalSelfie
Nasa – #GlobalSelfie

NASA ise bu kampanyada kapsamında çekilen bu fotoğrafları toplayarak, lokasyon bilgilerine göre NASA uyduları aracılığı ile Dünya’nın bir fotoğraf haritası çıkartılmış olacak. Ayrıca NASA bu fotoğrafları birleştirerek Blue Marble isimli bir mozaik görüntü oluşturmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler