AnasayfaHaberlerGIGA Selfie: Avustralya'dan Turizm Odaklı Selfie Kampanyası

GIGA Selfie: Avustralya’dan Turizm Odaklı Selfie Kampanyası

Avustralya, turizm odaklı başlattığı GIGA Selfie kampanyası ile dünyanın en büyük selfie fotoğraflarının çekilmesini sağlıyor.

Mobil teknolojinin gelişimiyle birlikte zirve yapan selfie türü fotoğraflar, kısa zaman içerisinde tüm ülkelerin ortak bir kültürü haline gelmiş durumda. Bireylerin yanı sıra markalar tarafından da bir pazarlama unsuru haline getirilen bu fenomen, şimdi de turizme katkı sağlamak amacıyla kullanılıyor. Avustralya tarafından ortaya atılan GIGA Selfie kampanyası da bunlardan biri.

Tourism Australia tarafından başlatılan GIGA Selfie kampanyası, ülkedeki turistik yerlere konulan fotoğraf makineleri ile -Japonlar başta olmak üzere- bölgeye gelen turistlerin en büyük selfie fotoğraflarını çekmelerini sağlıyor.

GIGA Selfie

Fotoğrafların çekilmesi için kişilerin çeşitli turistik bölgelere konulan standların üzerine çıkıp, yerleştirilen kameralara doğru poz vermesi gerekiyor. Ardından geniş açılı olarak çekilen bu fotoğraflar sahiplerine gönderiliyor.

GIGA Selfie makinesi olarak da tanımlanan bu konsepte ait tanıtım videosunu aşağıdan izleyerek, bu yaratıcı kampanya hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler