AnasayfaHaberlerFacebook'tan ücretsiz online topluluk yönetimi eğitimi

Facebook’tan ücretsiz online topluluk yönetimi eğitimi

Facebook geçtiğimiz günlerde Topluluk Yönetimi E-Öğrenme Programı’nın (Community Manager eLearning Program) bir parçası olarak, ücretsiz online topluluk oluşturma kurslarını duyurdu.

Popüler sosyal medya platformu, topluluk yöneticilerini destelemek adına “topluluk yönetiminde bütüncül rehber” niteliğinde ücretsiz derslerden oluşan Topluluk Yöneticisi E-Öğrenme Programı’nı başlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Finlandiya’dan Ücretsiz Online Yapay Zeka Kursu

İlgili program, bir topluluk oluşturmaktan o topluluğun başarısını ölçmeye ve analiz etmeye kadar gerekli olan her türlü bilgiyi sağlıyor ve topluluk yöneticilerinin online olarak topluluk oluşturmalarına, düzenlemelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Program kapsamında sunulan ve farklı konular içeren derslerden topluluk yönetimine ilgi duyan öğrenci ve öğretmenler faydalanabiliyor.

Program kısaca şunları kapsıyor:

  • Bir topluluğu tanımlamak ve oluşturmak: Online topluluk oluşturma, topluluk hedefleri ve topluluğun temel prensipleri.
  • Topluluk stratejileri ve süreçleri geliştirme: Katılımcıları yönetmek için ideal uygulamalar, platforma giriş, marka oluşturma, etkin başlama, ekibinizi oluşturma ve destekleme ve etkili operasyonel iş akışı geliştirmenin yanı sıra güçlü ortaklıkları geliştirme.
  • Topluluk için stratejik içerik kararları alma: Doğru içerikler sunma, trendleri takip etme ve hedef bazlı aktiviteler planlama.
  • Topluluğu ilişkilendirme ve moderasyon: Yeni üyeler için devam eden süreçleri anlama, topluluk işlemleri, üyeler arası bağlantılar, ilişkilendirme taktikleri, topluluk standartları ve krizleri ve çatışmaları güvenli bir şekilde yönetmek.
  • Topluluğun başarısını ölçme ve değerlendirme: İçerik performansı, geri bildirim derlemesi, veri raporlaması ve sürdürülebilirlik.

Detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

KAYNAKFacebook

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler