AnasayfaHaberlerFacebook'un Yeni "Ürün Reklamları" İle Tanışın

Facebook’un Yeni “Ürün Reklamları” İle Tanışın

Facebook’un duyurduğu yeni “Ürün Reklamları” sayesinde reklamverenler artık birden fazla ürünü tek bir reklam alanında sergileyebilecek.

Facebook, ürünlerini sergilemek isteyen markalar ve işletmeler için de oldukça fazla kullanılan bir platform. Ancak daha önce ürün çeşitliliği çok olan işletmelerin, bu ürünleri reklam alanlarında topluca gösterme gibi bir imkanı bulunmuyordu. Facebook’un duyurduğu yeni “Ürün Reklamları” sayesinde, artık bu da mümkün hale gelmiş durumda.

Yeni duyurulan ürün reklamları seçeneği sayesinde markalar artık ürünlerini çoklu olarak ya da tüm ürünlerin yer aldığı bir ürün kataloğu şeklinde sergileyebilecekler. Bu reklam türü ayrıca tüm cihazlarla uyumlu olarak gösterilecek.

[vc_button title=”Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-a-nasil-reklam-verilir-resimli-anlatim”]

Yeni ürün reklamları sayesinde işletmeler birçok farklı ürününü ön planda tutabilecek. Ayrıca ürünler için spesifik olarak hedefleme yapılabileceği gibi; bu işlem direk Facebook’un inisiyatifine de bırakılabilecek. Bunun yanı sıra işletmeler bu ürünlerini tekli ürün reklamı biriminde gösterebileceği gibi çoklu olarak da gösterebilecek.

Facebook ürün reklamları
Facebook ürün reklamları

Ürün reklamları, kullanıcıların satın alma, keşfetme alışkanlıklarına göre de iki farklı şekilde kişiselleştirilebilecek:

  • Reklamverenler, kendi web sitelerini/uygulamalarını ziyaret eden kullanıcılara ulaşabileceği gibi; hedef kitlesini kullanıcıların ilgi alanları, lokasyon bilgileri gibi spesifik bilgilerine göre belirleyebilecek.
  • Reklamverenler en uygun gördükleri ürünleri ve ürün gruplarını gösterebilecek (en fazla satan ürünler gibi). Ya da bir ürünle ilişkili olan diğer ürünleri gösterebilecek.

[vc_button title=”Facebook Dark Post Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-dark-post-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir”]

Ürün reklamları, ayrıca reklamverenlere daha iyi bir reklam deneyimi vaadediyor. Zira Facebook bu yeni reklam türü ile, artık stokta bulunmayan ürünlerin otomatik olarak reklam alanından kaldırılmasını da sağlıyor.

Facebook Ürün Reklamları, şimdilik sadece API üzerinden Facebook Marketing Partnerleri tarafından kullanılabiliyor. Ancak önümüzdeki haftalarda bu yeni reklam türü Power Editor üzerinden de kullanılabiliyor olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler