AnasayfaSosyal MedyaFacebook'un "Tarihte Bugün" Özelliğine İlgi Büyük

Facebook’un “Tarihte Bugün” Özelliğine İlgi Büyük

Facebook’ta sıklıkla karşımıza çıkan “Tarihte Bugün” (On This Day) özelliği ilk olarak bundan tam 1 yıl önce duyurulmuştu. Facebook ise aradan geçen bir yılın ardından bu özelliğin ne sıklıkta kullanıldığı ile ilgili bazı istatistikleri paylaştı.

Facebook geçmişinizdeki belirli bir güne ait hatırlamak isteyebileceğiniz anılarınızı karşınıza getiren Tarihte Bugün özelliği, etiketlendiğiniz gönderiler, hayatınızdaki önemli gelişmeler ve birileriyle Facebook’ta arkadaş olduğunuz zamanlar ve bunun gibi anılarınızı kapsıyor. Kullanıcılar ise dilerse bu anılarını yeniden paylaşabiliyor. Haber Kaynağı’nda otomatik olarak kullanıcıların karşısına çıkan bu özellik, istenildiği zaman facebook.com/onthisday adresinden de ulaşılabiliyor.

Facebook Tarihte Bugün

Peki bu özellik kaç kişi tarafından kullanılıyor? Aradan geçen bir yılda ne gibi değişiklikler oldu? Bu soruların cevabı ise Facebook’tan geliyor.

Tarihte Bugün servisinin 60 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına ulaştığını belirten Facebook, bu servise abone olanların (bildirimleri açanların) sayısının ise 155 milyon olduğunu ifade ediyor. Tüm bu rakamları ele alan Facebook ise bu durumu “başarı” olarak nitelendiriyor.

Facebook’un Tarihte Bugün servisini sevenler olduğu kadar sevmeyenlerin de olduğunu belirtmekte fayda var. Zira birçok kişi, eski kız/erkek arkadaşı ile çektirdiği fotoğraflar gibi hatırlamak istemeyeceği anıların da kendilerine gösterildiğini ve bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirmişti. Facebook ise bu duruma bir başka algoritma ile çözüm getirmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler