AnasayfaSosyal MedyaFacebook "Slingshot" Uygulamasını Yayınladı

Facebook “Slingshot” Uygulamasını Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla yayınlanan ve işleyiş olarak Snapchat’e benzeyen Facebook’un Slingshot uygulaması App Store ve Google Play’de yerini aldı.

Facebook‘un Snapchat-benzeri yeni uygulaması Slingshot bu sefer resmi olarak yayınlandı. Snapchat’e benzeyen özellikleriyle dikkat çeken uygulama, mobil sosyal platformlar arasında iyi bir yer tutacak gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla bazı ülkelerin App Store’larında yayınlanan Slingshot uygulaması, üzerinden çok fazla geçmeden uygulama mağazalarında resmi olarak yerini aldı. Fotoğraf ve videoların temel alındığı bu mesajlaşma platformunun en önemli özelliği aynı Snapchat‘te olduğu gibi mesajların bir süre sonra kaybolması. Yani gönderilen fotoğraf ve videolar kısa bir süreliğine görünür oluyor ve daha sonra siliniyor.

Slingshot
Slingshot

Facebook Creative Labs tarafından geliştirilen Slingshot’ın Snapchat’ten en büyük farkı ise; gönderilen bir fotoğrafı veya videoyu görüntüleyebilmek için fotoğraf veya video ile cevap vermeniz gerekiyor. Diğer bir deyişle Facebook size gönderilen fotoğrafı/videoyu sadece görmenizi değil bunun yanında cevap vermenizi zorunlu kılıyor.

Fotoğraf ve videonun yanı sıra uygulamada fotoğrafa eklenmek suretiyle metin mesaj göndermek de mümkün. Ayrıca dilerseniz fotoğraf üzerinde çizim de yapabiliyorsunuz.

Büyük oranda Snapchat’e benzeyen Slingshot uygulamasının ne denli popüler olacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

Slingshot Google Play | App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler