AnasayfaHaberlerFacebook Signal: Gazeteciler İçin Yeni Haber Takip Platformu

Facebook Signal: Gazeteciler İçin Yeni Haber Takip Platformu

Facebook, özellikle gazetecilerin hızlı haber takibi için kullandığı Twitter’a karşı yeni platformu Signal’i duyurdu.

Facebook‘un Haber Kaynağı algoritması haberlere hızlı bir şekilde ulaşmak açısından çok da elverişli bir ortam sağlamıyor. Zira kullanıcıların Haber Kaynağı akışında son paylaşılan gönderiler değil; kişiselleştirilmiş olarak sunulan gönderiler yer alıyor. Bu da Facebook’u haber takibi için verimsiz bir platform haline getiriyor. Hatırlarsanız sosyal medya devi FB Newswire ve FB Techwire sayfaları ile bu soruna bir parça çözüm getirmek istemiş; çok da başarılı olamamıştı. Ancak Facebook’un bu konudaki ısrarı, yeni bir platformun da ortaya çıkmasını sağlamış durumda.

Facebook Signal

“Signal” adı verilen yeni platform, gazeteciler başta olmak üzere kişilerin haber takibi yapabilecekleri bir ortam sağlıyor. Gazeteciler bu platform üzerinde en yeni ve en popüler içerikleri bulabildiği gibi; en fazla konuşulan siyasileri, yazarları, aktörleri müzisyenleri, spor takımlarını ve daha nicesini liste halinde görebiliyor. Ayrıca Facebook ve Instagram üzerinde içerikler için arama yapılabiliyor.

Facebook Signal

Facebook Signal

Detaylı ölçüm de sunan Facebook Signal, Facebook gönderilerini, Instagram fotoğraflarını & videolarını ve Signal üzerindeki tüm metrikleri de kaydedebilmeyi sağlıyor. Ayrıca Signal API’si üzerinden ilgili içerikler embed edilebiliyor.

Facebook Signal

Facebook’un haber takibi için kaynak olarak kullanılmasını amaçladığı bu yeni platform, sahip olduğu özellikler ile de hayli dikkat çektiğini söylemek mümkün. Ancak bu konuda Twitter’ın tahtını sallayabilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

Gazetecilerin ücretsiz olarak kullanabileceği Signal platformu, şu anda herkese açık değil. Ancak buradaki link üzerinden platforma erişim talebinde bulunabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler