AnasayfaSosyal MedyaFacebook, Reklam Test Etme Platformu Creative Hub'ı Herkesin Kullanımına Açtı

Facebook, Reklam Test Etme Platformu Creative Hub’ı Herkesin Kullanımına Açtı

Daha önce sadece ajansların kullanabildiği Facebook reklam test etme platformu Creative Hub, artık herkesin kullanımına açıldı.

Facebook’ta Carousel’den Canvas’a kadar birçok farklı reklam formatı bulunuyor. Ancak reklamverenlerin çoğu bu tür yeni reklam formatlarını denemekten çekiniyor. Zira hangi formatın doğru olup olmadığını, hangi reklam türünün mobilde ve masaüstünde nasıl görüneceğini kestiremiyor.

Facebook ise Cannes Lions Festival kapsamında geçtiğimiz Haziran ayında buna bir çözüm getirerek Creative Hub platformunu duyurmuştu. Ancak reklamları öncesinden test edebilmeyi sağlayan bu platform sadece ajanslar tarafından kullanılabiliyordu.

Şimdi ise Creative Hub platformu artık herkesin kullanımına sunulmuş durumda.

Facebook Creative Hub

Buradaki adresten ulaşabileceğiniz Facebook Creative Hub, kısaca reklamverenlerin farklı formatlardaki Facebook reklamlarını yayına almadan önce test edebilmelerini, mobilde ve masaüstünde önizleme yapabilmelerini ve paylaşılabilir bağlantı oluşturabilmelerini sağlıyor.

“Create Mockup” butonuna basıldığında karşınıza İnteraktif, Video, Görsel ve Instagram olmak üzere dört farklı seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden birini seçerek doğrudan reklam şablonu oluşturma ekranına geçebileceğiniz gibi; öncesinden oluşturulmuş örnek reklamları inceleyerek reklam formatları hakkında fikir sahibi de olabiliyorsunuz.

Facebook Creative Hub reklam formatları

Dilerseniz masaüstünde reklam oluştururken, reklamın mobil cihazlarda nasıl gözükeceğini öğrenmek için kendi mobil cihazınıza bir önizleme gönderebiliyorsunuz. Facebook’un mobil uygulamaları üzerinden ulaşılabilen reklam önizlemeleri için karşınıza uygulama içinde bir bildirim çıkıyor ve bu bildirim üzerinden ilgili reklama geçiş yapabiliyorsunuz.

Creative Hub platformunun güzel yanlarından biri de, reklamverenlere paylaşılabilir bağlantı seçeneği sunması diyebiliriz. Örneğin incelemek için oluşturduğunuz reklamları istediğiniz kişilere göstermek istiyorsanız, bunu paylaşılabilir bir bağlantı oluşturarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook Creative Hub

Standart Haber Kaynağı görünümünden Instagram’a, webden mobile kadar birçok farklı alanlarda reklamlarınızı test etmek için Creative Hub sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler