AnasayfaSosyal MedyaFacebook Messenger'ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuluyor

Facebook Messenger’ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuluyor

Facebook Messenger, Mayıs ayında tanıtılan yeni tasarımını dağıtıma başladı. Yeni tasarımın daha basit bir kullanım deneyimi sunacağı düşünülüyor.

Bazı Messenger kullanıcıları tarafından paylaşılan görseller, mobil uygulamanın yeni tasarıma geçiş yapmaya başladığını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen F8 2018 konferansında tanıtılan yeni tasarım, Facebook‘un söylediğine göre kullanıcılara daha basit ve sade bir kullanım deneyimi sunmak adına özelleştirildi.

Paylaşılan fotoğraflar yeni tasarımda konuşmalar, kişiler ve keşfet pencereleri olmak üzere yalnızca üç ana pencerenin bulunduğunu gösteriyor. Yeni sohbet başlatma ve fotoğraf çekme kısayolları ise sağ üste taşınmış. Bunun yanı sıra oyunlar, işletmeler ve diğer kategorilerin tümü keşfet penceresinde toplanmış.

Facebook Messenger

Tasarım deneme aşamasında olduğu için bazı değişikliklerin yapılması muhtemel. Facebook, sunucu güncellemesi üzerinden tasarımın dağıtımını yapıyor. Bu nedenle yeni tasarımı denemek için seçilen şanslı kullanıcılardan değilseniz maalesef beklemekten başka şansınız yok.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler