AnasayfaHaberlerFacebook Messenger'a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

Facebook Messenger’a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

Popüler mesajlaşma servisi Facebook Messenger’a gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık platform üzerinden görüntülü arama gerçekleştirebilecekler.

Facebook’un özellikle son zamanlarda üzerinde yoğunlaştığı popüler mesajlaşma servisi Facebook Messenger, yeni bir özelliğe daha kavuştu. Geçtiğimiz Mart ayında Messenger’ın para transferi özelliğini duyuran, ardından platformu Facebook’tan bağımsız bir web servisi (Messenger.com) olarak kullanıma sunan Facebook, platforma şimdi de görüntülü arama özelliği getirdi.

Geçtiğimiz sene sesli arama özelliğine kavuşan Messenger, aradan geçen 1 yılın ardından şimdi de görüntülü arama (video arama) özelliğini kullanıma sundu. Yeni özelliğinin kullanılabildiği 18 ülke arasında; Belçika, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norweç, Umman, Polonya, Portekiz, Birleşik Krallık, ABD ve Uruguay yer alıyor. Türkiye ve diğer ülkeler ise önümüzdeki aylarda bu listeye eklenmiş olacak.

Facebook Messenger görüntülü arama
Facebook Messenger görüntülü arama

Yeni özelliği kullanabilmek için birkaç basit işlem yeterli. Bunun için; görüşmeyi başlatmak istediğiniz kişinin sohbet penceresinin açtıktan sonra sağ üst kısımda yer alan video ikonuna dokunmak gerekiyor. Ardından otomatik olarak karşı tarafa görüntülü görüşme isteği gidiyor ve kabul ettiği andan itibaren görüşme başlıyor. Ayrıca yeni özellik hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabiliyor.

Facebook Messenger görüntülü arama
Facebook Messenger görüntülü arama

Görüşme yapmak isteyen kişilerin kullandığı platformların (Android, iOS) farklı olması ise bu özelliği kullanabilmeleri için bir engel teşkil etmiyor. Yani farklı platformlar arasında da bu özellik kullanılabiliyor. Ancak özelliğin şimdilik sadece Android ve iOS cihazlar için geçerli olduğu tekrarlamakta fayda var.

WhatsApp’ı satın almasının ardından Facebook Messenger’ı bir kenara atmayıp; aksine üzerinde daha fazla yoğunlaşan Facebook, iletişim seçeneklerinin birçoğunu ayrı bir platform olarak düşündüğü Messenger üzerinden sunacak gibi görünüyor. Zira henüz herkesin kullanımına sunulmayan Messenger Business gibi birçok yeni servis de gün yüzüne çıkmayı bekliyor. Bakalım Facebook Messenger; Google’ın Hangouts’u, Microsoft’un Skype’ı gibi geniş kitleler tarafından kullanılabilecek mi, önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler