AnasayfaHaberlerFacebook Ads Manager Uygulamasını Duyurdu (iOS)

Facebook Ads Manager Uygulamasını Duyurdu (iOS)

2 milyon aktif reklamverene ulaşan Facebook, reklamların yönetimi için geliştirilen Ads Manager uygulamasını kullanıma sundu.

Küçükten büyüğe tüm işletmeler ve diğer kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir yapıya bürünen Facebook reklamları, sahip olduğu reklamveren kitlesini genişletmeye devam ediyor. Öyle ki sosyal medya devi Facebook, 2 milyon aktif reklamveren sayısına ulaştığını duyurmasının ardından, reklam yönetimi için geliştirdiği yeni Facebook Ads Manager isimli mobil uygulamasını da kullanıma sunmuş durumda.

[vc_button title=”Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-a-nasil-reklam-verilir-resimli-anlatim”]

Facebook Ads Manager uygulaması ile reklam yönetimini akıllı telefonlara taşıyan Facebook, bu sayede reklamverenlerin mobil cihazlarda reklamlarını kolay bir şekilde yönetebilmelerini sağlayacak. İlk olarak iOS cihazlar için geliştirilen ve ABD’de kullanılabilecek olan Facebook Ads Manager uygulaması, önümüzdeki haftalarda diğer ülkeler için de aktif olacak. Android uygulaması da önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Facebook Ads Manager uygulaması
Facebook Ads Manager uygulaması

Facebook Reklam Yöneticisi uygulaması ile reklamverenler; uygulama üzerinden reklam oluşturma, reklam düzenleme, reklam takibi, bütçe ve zamanlama gibi işlemleri gerçekleştirebilecekler. Ayrıca uygulama üzerinden çeşitli bildirimler de alabilecekler.

Uygulama bildirimleri sayesinde reklamverenler; reklam sürelerinin yaklaşması, bütçenin azalması, reklam performanslarının durumu ve diğer metrikler ile ilgili olarak anlık bilgi alarak reklam takibini kolaylaştırmış olacak.

[vc_button title=”Facebook Dark Post Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-dark-post-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir”]

Basit bir arayüze sahip olan uygulamada baştan sonra reklam hazırlamak da mümkün. Fotoğraf seçme, metin ekleme, hedefleme işlemleri, bütçe ayarlama ve diğer tüm işlemler uygulama üzerinden yapılabilecek.

Facebook Ads Manager uygulaması
Facebook Ads Manager uygulaması

Facebook reklam yönetimini mobile taşıyan Facebook, reklamverenlerin işini oldukça kolaylaştırmış olacak. Zira daha önceden mobil cihazlar ile sadece mobil uyumlu web üzerinden yönetilebilen reklamlar, artık sade bir arayüze sahip olan ve reklamlar üzerinde tamamen hakimiyet kurabilmeyi sağlayan Facebook Ads Manager uygulaması ile kolay ve esnek bir şekilde yönetilebilecek.

Facebook Ads Manager: App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler