AnasayfaHaberlerEA Games, Maxis Emeryville Stüdyosunu Kapatıyor

EA Games, Maxis Emeryville Stüdyosunu Kapatıyor

Popüler oyun firması EA Games; SimCity, The Sims gibi simülasyon oyunlarının geliştirildiği Maxis Emeryville stüdyosunu kapatma kararı aldı.

Popüler oyun firması Electronic Arts (EA Games), birçok kişinin severek oynadığı SimCity, The Sims, Spore gibi simulasyon oyunlarının arkasındaki Maxis Emeryville stüdyosunu kapatma kararı aldı.

İlk olarak 12 yıllık stüdyo çalışanı olan Guillaume Pierre, attığı bir tweet ile bu durumu bildirirken; yaşanan gelişmenin EA Games’in Polygon‘a verdiği bilgiler ile doğrulanması gecikmedi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Maxis Emeryville stüdyoları kapatılsa da, Maxis’in The Sims ve SimCity oyunlarının son sürümleri üzerinde geliştirmelere devam edeceği belirtildi. Ayrıca popüler The Sims 4 oyunu için yeni kullanıcı deneyimlerini sürdürecekleri de ifade edildi.

Stüdyo çalışanlarının bu karardan etkilendiğini belirtilirken; hali hazırda bulunan çalışanların EA Games altında çeşitli farklı pozisyonlarda görevlerine devam edecekleri de vurgulandı. Ancak kaç çalışanın bu durumdan etkileneceği konusunda net bir bilgi verilmedi.

The Sims 4 - Maxis Emeryville
The Sims 4 – Maxis Emeryville

İlk olarak 1987 yılında Will Wright ve Jeff Braun tarafından Maxis Software ismiyle kurulan Maxis, iki yıl sonra popüler simülasyon oyunu SimCity’yi piyasaya sürmüştü. 1997 yılında ise EA Games tarafından satın alınmış ve 2000 yılında The Sims oyunu ile oldukça iyi bir çıkış yakalamıştı. İyi bir kitleye oluşan The Sims oyunu ve bu oyunun arkasındaki ekip, EA Games tarafından ayrı bir stüdyoya alınarak, çalışmalara EA Games’in bünyesinden ayrı olarak devam edilmişti.

[vc_button title=”Doom’a Instagram ve Selfie Makyajı: InstaDoom” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/dooma-instagram-ve-selfie-makyaji-instadoom”]

Bakalım önümüzdeki günlerde EA Games’in simülasyon oyunları ile ilgili planları hangi doğrultuda seyredecek, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler