AnasayfaİnternetGoogle'dan Dünya Kadınlar Günü'ne Özel Doodle

Google’dan Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Doodle

Özel günler için anasayfasında özel tasarım çalışmalarına yer veren Google, her sene olduğu gibi bu sene de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir doodle hazırladı.

Bu sene bir video olarak hazırladığı doodle’da farklı ırktan, dinden, kültürden farklı dilleri konuşan kadınlara yer verildi. Hatırlarsanız Google, benzer konsepte sahip bir başka videoyu 2014’teki Dünya Kadınlar Günü için de hazırlamıştı.

Google’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı ve #OneDayIWill hashtagi ile sunulan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü, her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.Türkiye’de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. (Wikipedia)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler