AnasayfaTeknolojiDoktorderki: Sağlık Danışmanlığı Hizmetini Mobile Taşıyan Uygulama

Doktorderki: Sağlık Danışmanlığı Hizmetini Mobile Taşıyan Uygulama

Koç ve Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan Berke Uygun ve Anıl Şimşek isminde iki öğrenci, geliştirdikleri Doktorderki isimli mobil uygulama sayesinde sağlık danışmanlığı hizmetini mobile taşıyarak sağlık alanında bir ilke imze attı.

Doktorderki, kısaca sağlığınızla ilgili sorularınızda en doğru ve en profesyonel cevaplara ulaşabilmeniz için tasarlanan bir uygulama. Doktorlar ile bire bir mesajlaşıp, profesyonel uzman görüşü alabilmenizi sağlayan uygulama aynı zamanda tahlillerinizi yükleyip ikinci doktor görüşüne kolay ve kısa yoldan ulaşabilmenizi sağlıyor.

Doktorderki

Diyetisyen, kadın doğum, cildiye ve üroloji gibi alanlarda ilgi gören Doktorderki, uzman doktorlar ile bire bir görüşme dışında, fotoğraf ve tahlil paylaşım hizmeti sunuyor. Ayrıca profil sayfasında kullandığınız ilaçları, kronik rahatsızlıkları ve alerjilerinizi yazabiliyorsunuz.

Acil durumlardan ziyade, bilinçlendirme ve ilk görüş olarak tasarlanan Doktorderki, doktora gitmeye korkan, çekinen, üşenenler için ideal ve alanında bir ilk konumunda. Diyetisyen hizmetinin en çok ilgi gördüğü uygulamada, bazı bilgilerinizi doktorla paylaşarak (vücut kitle endeksi, boy, kilo, metabolizma hızı) profesyonel bir diyet listesi alıyor ve doktor tarafından düzenli takip edilme imkanı bulabiliyorsunuz. Cildiye branşı ise fotoğraflar üzerinden yorumlama hizmeti ile sizi hastaneye gitme derdinden kurtarıyor.

Doktorderki

Hali hazırda 16 uzman doktor ile hizmet veren ve şimdiden oldukça ilgi gören Doktorderki uygulaması, an itibariyle sadece App Store üzerinden indirilebiliyor. Uygulamayı indirmek veya uygulama ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Doktorderki: App Store | Website

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler