AnasayfaİnfografiklerBüyük Markalar Instagram'ı Nasıl Kullanıyor?

Büyük Markalar Instagram’ı Nasıl Kullanıyor?

Dünyanın en büyük markaları, popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da başarıya ulaşmak için nasıl bir yol izliyor?

Dünyanın en büyük markaları Instagram’ı oldukça seviyor. Haliyle Instagram’a özel olarak çeşitli stratejiler geliştirerek platformu en verimli şekilde kullanabiliyorlar. Peki tüm bu markaların ortak yanı ne? Instagram etkileşimlerini arttırabilmek için nasıl bir yol izliyorlar? Hangi taktikleri uyguluyorlar? Gelin Simply Measured tarafından hazırlanan infografik eşliğinde bu sorulara bir göz atalım.

[vc_button title=”Sosyal Medya Pazarlamasında En Sık Yapılan 9 Hata” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/sosyal-medya-pazarlamasinda-en-sik-yapilan-9-hata”]

Sosyal medya platformları için analiz hizmeti sunan Simply Measured, dünyanın en büyük 100 markasının Instagram hesaplarını inceleyerek çeşitli bazı istatistikleri ortaya koydu. Yapılan çalışmada markaların Instagram’da ne paylaştıklarını, paylaştıklarının etkileşim ve takipçi olarak nasıl geri döndüğünü, nasıl hashtag kullandıklarını ve diğer çeşitli bilgilere yer verildi.

McDonald's Instagram
McDonald’s Instagram

Yapılan çalışmaya göre öne çıkan bazı istatistikler şöyle:

  • Dünyanın en büyük 100 markası 2014’ün 3. çeyreğinden bu yana etkileşim oranlarını ikiye katladı; 2012’nin 3. çeyreğinden bu yana ise takipçi sayılarını 12 kat arttırdı.
  • Konfor, Kıyafet, Ev Dekorasyonu ve Elektronik sektöründeki markaların Instagram’daki nüfuzu oldukça geniş. Taşımacılık sektöründeki markaların ise yok denecek kadar az.
  • Büyük markaların %91’i en fazla 7 hashtag kullanıyor. En az 1 hashtag kullandıkları gönderiler ise %12.6 daha fazla etkileşim alıyor.
  • Büyük markalar Instagram fotoğraflarına ortalama 138 karakterlik açıklama ekliyor. Açıklamasında başka bir Instagram hesabına mention yapılan fotoğraflar ise %56 daha fazla etkileşim alıyor.
  • Medya sektöründeki markalar günde ortalama 2 fotoğraf paylaşıyor ve diğer markalardan ortalama 5.084 daha fazla beğeni & yorum alıyor.

[Tweet “Büyük markalar Instagram paylaşımlarında en fazla 7 #Hashtag kullanıyor.”]

Konu ile ilgili Simply Measured tarafından hazırlanan infografiği inceleyerek diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Büyük markaların Instagram kullanımı
Büyük markaların Instagram kullanımı

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler