AnasayfaHaberlerBitcoin Bankacılığı Hizmeti Veren "Circle" Kullanıma Açıldı

Bitcoin Bankacılığı Hizmeti Veren “Circle” Kullanıma Açıldı

Mayıs ayında hizmete giren ancak sadece davetiye usulü çalışan bitcoin tabanlı bankacılık servisi Circle, artık herkesin kullanımına açıldı.

Bitcoin tabanlı bankacılık servisi Circle geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete açılmıştı. O zamandan beri sadece davetiye usulü ile hizmet veren Circle artık global olarak herkesin kullanımına açılmış durumda.

Ayrıca bkz >> Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Dijital para birimi Bitcoin’in yapısı gereği herhangi bir işlem ücreti olmadan para transferi, döviz işlemleri veya buna benzer diğer işlemler sorunsuzca yapılabiliyor. Bu durumu esas alarak yola çıkan Circle ise kullanıcılarına bitcoin konusunda hızlı ve güvenli bankacılık deneyimi yaşatmak istiyor. Bu nedenle 5 aylık davetiye usulü kullanımının ardından herkesin kullanımına açılarak kitlesini arttırmayı hedefliyor.

Circle
Circle

Tüm dünyada kullanıma sunulan platforma artık herkes ücretsiz olarak kayıt olabilecek. Ancak sadece ABD vatandaşları hali hazırda bulunan banka hesaplarını bu platforma bağlayabilecek.

Artık herkesin kayıt olabileceği bitcoin bankacılığı servisi Circle; İngilizce, İspanyolca (Latin Amerika), Fransızca, Almanca, Portekizce (Brezilya), Çince ve Japonca olmak üzere toplam 7 dil desteğine sahip durumda. Ancak bu durum bunlardan farklı dillere sahip ülke vatandaşlarının kayıt olmasına engel değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler