AnasayfaHaberlerAvea, TTNET ve Tivibu Markaları Artık "Türk Telekom" Çatısında!

Avea, TTNET ve Tivibu Markaları Artık “Türk Telekom” Çatısında!

Türk Telekom Grubu şirketleri artık tek çatı altında toplanıyor. Yani Avea, TTNET ve Tivibu markaları artık tüm operasyonlarını “Türk Telekom” adı altında yürütecek. Yani bu isimler artık tarihe karışacak.

Antalya’da düzenlenen etkinlikte şirketin yeni kurumsal kimliğini tanıtan Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, alınan bu kararı uzun koşunun etaplarından biri olarak nitelendirdi. Ayrıca toplantıda Türk Telekom’un yeni logosu da duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre Türk Telekom’un canlı ve dinamik renklere sahip yeni logosu Avea, TTNET ve Tivibu’nun birlikteliğini ve uyumu simgeliyor. Logoda yer alan yeşil renk, canlı, enerjik ve çevik yapıyı; turuncu-kırmızı renk, cesareti ve hayal gücünü; mavi renk ise güvenilirliği ve köklü geçmişi simgeliyor.

Türk Telekom Yeni Logo 2016

Sloganını da “Tek Telekom, Türk Telekom” olarak değiştiren şirket, bundan böyle hem telefon, hem internet hem de televizyon hizmetlerini “Türk Telekom” adı altında verecek.

27 Ocak 2016 tarihinden itibaren Avea, TTNET ve Tivibu müşterileri artık Türk Telekom markası altına alınacak. Bu da müşterilere tek bir mağaza, çağrı merkezi ve internet sitesi üzerinden hizmet verilmesi anlamına geliyor.

Türk Telekom

Yenileşme süreciyle ilgili detayları veren Türk Telekom CEO’su Rami Aslan şu açıklamalarda bulundu:

“Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerimizi “Türk Telekom” tek markası altında bir araya getirerek yeni bir dönem başlatıyoruz. Yenilikçi olma, dinamizm, müşteri odaklılık, çeşitlilik gibi değerleri temsil eden yeni logomuzla taçlandırdığımız bu yeni dönemde, tüm Türkiye’ye yayılmış fiber altyapımızın gücü, hem mobil hem sabit alandaki hizmetlerimizde kendini gösterecek. Fiberin gücünü mobile taşıyacağız. 206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan ayında hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, 4.5G için kritik öneme sahip 1800 MHz bandındaki en yüksek kapasite ve abone başına düşen en yüksek frekans paketleriyle Nisan ayında başlayacak ghc v4.5G’de sektörde değişimin öncüsü, 4.5G’nin rakipsiz lideri olacağız.

Yeni 4.5G mobil dünyası Türk Telekom’un fiber gücü üzerinde yükselecek. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz frekanslar ile sadece 4.5G’nin değil; tüm yeni nesil mobil teknolojilerin de lideri olacağız. 5G’nin yol haritasını çıkarmak üzere oluşturulan uluslararası konsorsiyuma Türkiye’den davet edilen tek şirket olmamız ve 5G ile ilgili yapmış olduğumuz patent başvurularımız, öncülük vizyonumuzun en somut kanıtıdır.”

Türk Telekom’un güçlü fiber altyapısıyla Türkiye’deki TV yayıncılığında da köklü değişime yol açacağını vurgulayan Aslan bununla ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin en zengin TV içeriğinin sağlayıcısı olarak müşterilerimize 4K teknolojisini de sunacağız. Müşterilerimiz, 3 yıl boyunca yayın haklarına sahip olduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını 4K formatında izleme imkanına yakalayacaklar.”

“Rakamlarımız söylediklerimizi kanıtlıyor” diyen Aslan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Türkiye’nin 81 iline yayılan 206 bin kilometrelik fiber ağımız, süper hızlı, süper verimli yüksek kapasiteli bağlantı sağlıyor. Son on yılda altyapımıza 20 milyar lira yatırım yaparak platformumuzu geleceğe hazırladık. 34 bin kişilik nitelikli personelimiz Türkiye’ye hizmet vermeye hazır. 37 milyon müşteriyle Türkiye’nin en büyük entegre iletişim ve eğlence markasıyız. Etkileyici olan sadece sahip olduğumuz rakamsal büyüklükler değil, aynı zamanda değişime liderlik edecek cesaret ve vizyona da sahibiz. bugünden itibaren “Tek Telekom,Türk Telekom” çağı başlıyor.”

Kaynaklar: Milliyet, Webrazzi, Teknoblog

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler