AnasayfaHaberlerAssasin's Creed Rogue Oyununu Gözlerinizle Kontrol Edin

Assasin’s Creed Rogue Oyununu Gözlerinizle Kontrol Edin

Assasin’s Creed’in yapımcısı Ubisoft, oyunun son PC sürümü Assasin’s Creed Rogue’da göz-izleme teknolojisi için Tobii Tech ile anlaştı.

Ubisoft’un en sevilen oyun serisinden biri olan Assasin’s Creed, son sürümüyle oyunseverlere daha fazla kontrol seçeneği sunuyor. Şirketin Tobii Tech ile yaptığı anlaşmaya göre; kullanıcılar Assasin’s Creed Rogue‘yu gözleri ile kontrol edebilecek.

Teknolojinin bu avantajından faydalanabilmek için göz hareketlerini algılayan SteelSeries Sentry cihazına sahip olmanız gerekiyor. Ancak fiyatı 200 dolar olan cihaz, Assassin’s Creed Rogue oyununu satın almanız dahilinde ücretsiz olarak veriliyor.

SteelSeries Sentry
SteelSeries Sentry

Oyunda göz-izleme teknolojisinin bulunması fare ile klavye ile sağlanan kontrolü devre dışı bıraktığı anlamına da gelmiyor. Zira bu teknoloji; oyunda nereye bakarsanız Cormac‘ın da (Assasin’s Creed Rogue karakteri) aynı bölgeye bakmasını sağlıyor. Gözlerinizi ekran dışına çevirdiğinizde otomatik olarak durdurma (auto-pan) da sahip olduğu diğer özellikler arasında.

Assasin's Creed Rogue - SteelSeries Sentry
Assasin’s Creed Rogue – SteelSeries Sentry

[vc_button title=”Ücretsiz MS-DOS Oyunları ile Biraz Nostalji Molası Verin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/ucretsiz-ms-dos-oyunlari-ile-biraz-nostalji-molasi-verin”]

Bağımsız küçük şirketlerden büyük oyun stüdyolarına kadar birçok firma için ürün geliştiren Tobii Tech, dolayısıyla sadece Ubisoft için ürün geliştirmiyor. Şirketin hizmet verdiği diğer uygulama ve oyunlara buradan bakabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler