AnasayfaHaberlerArtık Instagram'daki Fotoğraf Açıklamaları Düzenlenebilecek

Artık Instagram’daki Fotoğraf Açıklamaları Düzenlenebilecek

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile kullanıcılar artık fotoğraf açıklamalarını sonradan düzenleyebilecek.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, duyurduğu yeni özellik ile kullanıcıları rahatlatacak gibi görünüyor. Yeni gelen özellik ile kullanıcılar artık fotoğraf açıklamalarını sonradan düzenleyebilecek.

Daha önce fotoğraflarına ekledikleri açıklamaları düzenlemek isteyen kullanıcılar mecburen açıklamayı silmek ve yeniden yazmak zorunda kalıyordu. Artık yeni gelen düzenleme özelliği sayesinde silme işlemine gerek kalmadan, açıklamayı direkt olarak düzenleyebilecekler.

Instagram fotoğraf açıklamasını düzenleme
Instagram fotoğraf açıklamasını düzenleme (Kaynak: Socialmedianz.com)

Mobil uygulamalara gelen yeni güncelleme ile kullanılabilecek olan düzenleme özelliğinin yanı sıra; kullanıcılar haritaya ekledikleri fotoğrafların lokasyonlarını daha sonradan tekrar değiştirebilecekler.

Yeni güncelleme ile Instagram’a gelen özelliklerin tamamı şu şekilde:

  • Explore (Keşfet) bölümüne eklenen People sekmesi üzerinden yeni Instagram hesaplarını keşfetme,
  • Daha hızlı arama yapma,
  • Fotoğraf açıklamalarını (captions) düzenleme,
  • Yeni Profil ve Keşfet ikonları ve diğer tasarım iyileştirmeleri.

[vc_button title=”Takip Etmekten Keyif Alabileceğiniz 8 Instagram Hesabı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/takip-etmekten-keyif-alabileceginiz-8-instagram-hesabi”]

Yenilikler arasındaki fotoğraf açıklamalarını düzenleme özelliği birçok kullanıcıyı sevindirecek olsa da, bir diğer önemli problem olan yorum düzenleme özelliği için hala bir güncelleme söz konusu değil. Yani hala Instagram’daki bir gönderiye yaptığınız yorumu düzenlemek için, yorumu silip yeniden yazmanız gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler