AnasayfaHaberlerApple'ın CEO'su Tim Cook: "Gey Olmaktan Gurur Duyuyorum"

Apple’ın CEO’su Tim Cook: “Gey Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Bloomberg Businessweek’te yayınlanan mektubunda gey olduğunu ve bununla gurur duyduğunu açıkladı.

Bloomberg Businessweek‘e konuşan Apple’ın CEO’su Tim Cook, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eşcinsel olduğunu resmen duyuran Tim Cook, bunun Tanrı’nın kendisine verdiği en güzel hediyelerden biri olduğunu belirtti.

Yayınlanan mektupta, eşcinselliği ile gurur duyduğu vurgulayan Tim Cook, Apple gibi çeşitliliğe sahip olan bir şirkette çalıştığı için şanslı olduğunu belirtiyor. Ayrıca Apple CEO’su olmanın getirdiği sorumluluklardan dolayı böyle bir açıklama yapma gereği duyduğunu ifade ediyor.

Tim Cook (Kaynak: Bloomberg Businessweek)
Tim Cook (Kaynak: Bloomberg Businessweek)

Apple’ın her çeşit insana eşit davrandığını ve bununla gurur duyduğunu belirten Cook, Apple’ın CEO’su kim olursa olsun kişilerin ırkı, cinsiyeti, cinsel eğilimi gibi konularda aynı fikriyat ile yoluna devam edeceğinden emin olduğunu söylüyor.

Daha önce de bariz bir şekilde LGBT haklarını savunduğunu gördüğümüz Tim Cook’un böylesine bir açıklamada bulunması, diğer teknoloji şirketlerinin de bu konuda daha anlayışlı olmalarını sağlayabilmek adına önemli bir adım olarak görülebilir. Zira Apple’ın CEO’su Tim Cook’un teknoloji dünyasındaki etkisinin oldukça büyük olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yayınlanan mektubun orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler