AnasayfaTeknolojiAcer'dan Yeni Oyun Canavarı: Predator 21 X

Acer’dan Yeni Oyun Canavarı: Predator 21 X

IFA 2016’ya hızlı bir giriş yapan Acer, fuarda 9mm kalınlığı ile dünyanın en ince laptopu olan Acer Swift 7 modelini tanıtmıştı. Şimdi ise tabiri caizse dünyanın en kalın laptopunu tanıttı. Tabi bu oyuncular için iyi bir anlam ifade ediyor. İşte karşınızda Predator 21 X

“Acer Predator 21 X” adıyla kullanıma sunulan yeni oyun laptopu, başlıkta da belirttiğimiz gibi tam anlamıyla bir oyun canavarı. Sadece özellikleri ile değil; aynı zamanda görüntüsüyle de dikkat çeken Predator 21 X, oyun bilgisayarı terimini yeniden tanımlayacak gibi görünüyor.

Predator 21 X’i diğer oyun laptoplarından ayıran iki özelliği bulunuyor. Bunlarından birincisi 21 inç boyutunda kavisli bir ekrana (2560×1080 IPS) sahip olması; diğeri ise bünyesinde 2 adet GeForce GTX 1080 GPU bulundurması. Ayrıca 5 adet soğutucu fan bulunan bu oyun laptopunda, 7. jenerasyon Intel Core K serisi işlemciden gücünü alıyor. Laptopun 4TB depolama alanına sahip olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Yani Predator 21 X “tam anlamıyla” bir oyun laptopu olarak karşımıza çıkıyor.

Harikulade özelliklerinin yanı sıra Acer Predator 21 X RAM konusunda da oldukça iyi bir kapasite sunuyor diyebiliriz. Öyle ki yapısında 64 GB‘ye kadar arttırılabilen 4 adet DD4 RAM yuvası barındırıyor.

Tobii göz izleme, mekanik klavye, 4.2 ses sistemi, büyük soğutucu fanlarını gösteren küçük bir pencere, touchpad’e dönüşebilen bir numpad, SD kart yuvası gibi özellikler de laptopun öne çıkan özelliklerinden bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tüm Zamanların En İyi 50 Oyunu

Acer’in yeni oyun laptopunun bu kadar özelliği bünyesinde barındırması aynı zamanda onu oldukça ağır bir laptop haline de getiriyor. Öyle ki bu devasa özelliklere sahip olan laptopun ağırlığı tam 8 kg.

Acer Predator 21 X’in çıkış tarihi ise 2017 Ocak ayı olarak belirlenmiş durumda. Yani her ne kadar bugün tanıtılmış olsa da, satın almak isteyen oyuncuların biraz daha beklemesi gerekiyor. Predator 21 X’in fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak bu özelliklere göre çok da düşük fiyatlarda olmayacağını söylemek mümkün.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler