Anasayfaİnternet68 Milyon Dropbox Şifresi Ele Geçirildi!

68 Milyon Dropbox Şifresi Ele Geçirildi!

Popüler bulut depolama servisi Dropbox, eskimiş şifreleri depolayan ve güvenlik açığına sebebiyet veren bir dosyayı keşfetmesinin ardından geçtiğimiz günlerde 2012’den itibaren Dropbox şifrelerini değiştirmeyen tüm kullanıcıların şifrelerini sıfırlamıştı. Şimdi ise şirketin sisteminin hacklendiği ve kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği ortaya çıktı.

Motherboard’un raporuna göre Dropbox’ın sistemleri 2012 yılında hacklendi ve saldırıyı gerçekleştiren hackerlar 68 milyon kullanıcı adı ve şifre bilgisini ele geçirdi. Motherboard tarafından ortaya çıkartılan bu güvenlik zafiyeti, güvenlik uzmanı Troy Hunt tarafından da doğrulandı.

AYRICA BKZ: Şifreleri Düzenli Olarak Değiştirmek Doğru Mu?

Ayrıca, 2012 yılından itibaren şifresini değiştirmeyen kullanıcılar arasında olsanız dahi endişelenmenize gerek yok. Zira Dropbox, değişiklik yapmamış olan kullanıcıların şifrelerini otomatik olarak sıfırlamış durumda. Bu da isteseniz dahi platforma eski şifreniz ile giriş yapamayacağınız anlamına geliyor.

Ancak yaşanan bu güvenlik krizi diğer hesaplarınızı da tehlikeye atmış olabilir. Yani Dropbox şifreniz kullandığınız e-posta servisindeki şifre ile aynı ise e-posta hesabınızın da tehlikede olduğunu, dolayısıyla her ihtimale karşı e-posta şifrenizi de değiştirmeniz gerektiğini söylemek gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler