AnasayfaTasarımYouTube Yeni TV Arayüzünü Duyurdu

YouTube Yeni TV Arayüzünü Duyurdu

Akıllı televizyonlarda da oldukça popüler olan YouTube, yeni HTML 5 tabanlı TV arayüzünü duyurdu.

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda olduğu kadar akıllı televizyonlar, Xbox ve PlayStation gibi cihazlarda da oldukça popüler olan YouTube, arayüz tasarımında değişikliğe gittiğini duyurdu. Yenilenen HTML 5 tabanlı arayüz ilk olarak Xbox One’da aktif edilecek; daha sonra PS3, Roku ve akıllı televizyonlarda uygulanacak.

Giriş yapmadan da normal şekilde kullanılabilen önceki tasarımın aksine yeni tasarımda, kullanıcıların abonesi olduğu kanallar, yüklemeler, kişiselleştirilmiş öneriler ve video geçmişi vurgulanacak. Kısacası YouTube, yeni arayüzü ile kullanıcıların giriş yaparak platformu kullanmasını sağlayacak.

Yeni tasarımda dikkat çeken bir diğer unsur ise tasarımın yapısı ile ilgili. İlk olarak Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan yeni Material Design konseptinin izlerini YouTube’un yeni TV arayüzünde de görmek mümkün.

Yeni arayüzde kanal ve çalma listeleri sayfası da değişikliğe uğrayanlar kısımlar arasında yer alıyor. Eski arayüzde tek taraflı olan kaydırma listesi, çoklu liste özelliği ile değiştirilmiş. Bu da kullanıcının tek seferde daha fazla ilgisini çeken videoları görme imkanı sağlıyor.

YouTube’un yeni TV arayüzü için hazırladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler