AnasayfaHaberlerYepyeni Arayüzü İle Yeni Google Calendar Uygulaması Duyuruldu

Yepyeni Arayüzü İle Yeni Google Calendar Uygulaması Duyuruldu

Arayüzü tamamen yenilenen ve daha fazla kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan yeni Google Calendar uygulaması ile tanışın.

Google’ın son zamanlarda yaptığı yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Material Design standardını tüm uygulamalara uygulamaya başlayan internet devi, Gmail, YouTube, Google Play gibi servislerinde yaptığı arayüz değişikliklerinin yanı sıra; bir hafta içinde Inbox, Google Fit, Bookmark Manager gibi yeni uygulamalarını da tanıtmıştı. Yeniliklerine ara vermeyen Google, şimdi de takvim uygulaması olan Google Calendar / Google Takvim için çıkardığı yeni güncellemeyi duyurdu.

[vc_button title=”Google Inbox Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (İNCELEME)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-inbox-inceleme”]

Google’ın takvim uygulaması Google Calendar, yeni gelen güncelleme ile daha kişisel ve daha zengin bir arayüze sahip oldu. Geliştirilmiş zamanlama ve akıllı planlama özelliği de öne çıkan yenilikler arasında.

Akıllı planlama özelliği sayesinde artık neredeyse tüm takvim işlemleri otomatik olarak yapılabiliyor. Örneğin otel, uçak vs gibi rezervasyonlar için onay e-postası aldığınızda, ilgili bildirim otomatik olarak takvime ekleniyor. Gelen e-postada herhangi bir değişiklik olduğunda ise takvim gerçek zamanlı olarak güncelleniyor.

Google Takvim - E-posta bildirimlerinin otomatik olarak eklenmesi
Google Takvim – E-posta bildirimlerinin otomatik olarak eklenmesi

Google Calendar’a gelen yeni güncelleme ile birlikte Assists adı verilen yeni bir özellik daha uygulamaya eklendi. Bu özellik ile uygulama kullanıcılara adresler, telefon numaraları gibi kayıtlı bilgiler üzerinden otomatik tamamlama özelliği sunacak.

Son olarak yeni gelen güncelleme ile birlikte Google Calendar, Schedule View adında yeni bir görünüm formatına geçiş yaptı. Yeni görünüme göre kullanıcılar takvim üzerindeki bilgileri daha detaylı ve daha görsellik içeren bir şekilde görebilecek. Takvime eklenen etkinlikler ilgili fotoğraflar, haritalar vs gibi veriler de önizleme şeklinde görüntülenebilecek.

Bugünden itibaren Android 5.0 Lollipop sürümüne sahip cihazlarda kullanılabilecek olan yeni Google Calendar uygulaması, Android 4.1 ve üzeri Android sürümlerine sahip cihazlar için de önümüzdeki haftalarda Google Play’deki yerini alacak. Yeni güncelleme iOS cihazları da kapsasa da bunun için verilmiş net bir tarih bulunmuyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler