AnasayfaHaberlerYahoo Servislerine Artık Facebook ve Google İle Giriş Yapılamayacak

Yahoo Servislerine Artık Facebook ve Google İle Giriş Yapılamayacak

Yahoo, kendi bünyesindeki servislere artık Facebook ve Google hesapları ile giriş yapılamayacağını duyurdu.

Kullanıcıların 2011 yılından beri kullanabildiği Yahoo servislerine Facebook ve Google hesapları ile giriş yapabilme özelliği artık kaldırılıyor. Bundan sonra Yahoo servislerini kullanmak isteyen kişiler bir Yahoo e-posta adresi alarak bu hesap ile ile giriş yapmak zorunda olacaklar.

Reuters tarafından yapılan habere göre Flickr ve Fantasy Sports’un da aralarında bulunduğu Yahoo servislerine bundan böyle Facebook ve Google hesapları ile giriş yapılamayacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan bir Yahoo sözcüsü, Yahoo’nun kullanıcı deneyimi geliştirmek adına çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Yahoo giriş ekranı
Yahoo giriş ekranı

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer’in görevine başladığı andan itibaren servisler üzerinde birçok yeniliğe gidilmişti. Şimdi ise Facebook ve Google’ı sistemden devre dışı bırakması, aslında bir önceki Yahoo CEO’su Carol Bartz’ın 2010 ve 2011 yıllarında uyguladığı stratejiyi tersine çevirdiği anlamına geliyor.

Facebook ve Google hesapları ile giriş yapan kullanıcıların ise bu özelliğin kaldırılmasının ardından hiçbir veri kaybı yaşamayacakları belirtilirken, şimdilik Yahoo servislerine Facebook ve Google hesapları ile giriş yapabilecekleri belirtildi. Uygulamanın ne zaman hayata geçirileceği ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler