AnasayfaİnternetYahoo'dan Hulu Ortaklığında Yeni TV Platformu: Yahoo View

Yahoo’dan Hulu Ortaklığında Yeni TV Platformu: Yahoo View

Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon tarafından satın alınan Yahoo, Hulu ortaklığında yeni bir televizyon izleme platformunu kullanıma sundu: Yahoo View.

Yahoo View üzerinden yayınlanan video içerikleri, Hulu’nun ücretsiz içeriklerini barındırıyor. Bu da Yahoo View platformunu Hulu’daki dizi ve film gibi video içerikleri ücretsiz olarak yayınlayan nadir sayılı internet sitelerden biri haline getiriyor.

Yahoo‘nun, içeriklerini yayınlama konusunda Hulu ile olan ortaklığı yıllardır devam ediyor. Ancak yapılan son anlaşmanın ücretsiz Hulu içeriklerini kapsadığı düşünüldüğünde önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkün.

Yahoo’nun ayrıca Hulu ile ortaklık yapan tek firma olmadığını, bazı diğer firmalar ile içerik bazında işbirliği sağladığını da belirtmek gerekiyor. Comcast, Hulu’nun video sistemini kullanan People.com, EW, New York Magazine bunlardan bazıları.

Yahoo View

Yahoo View üzerinden kullanıcılar ABC, NBC ve FOX dizilerinin son 5 bölümünü izleyebiliyor. Ancak yapılan anlaşma gereği kullanıcıların bu bölümleri izleyebilmeleri için dizilerin orijinal yayınlanma tarihlerinin üzerinden 8 gün geçmesi gerekiyor. Toplamda ise platform üzerinden Hulu’da olan binlerce televizyon dizisi, anime, İngiliz-Latin-Kore dizileri, klipler ve kamera arkası görüntülere erişim sağlanabiliyor.

Yahoo View’in marka olarak sadece Yahoo’nun kendisiyle ilişkilendirilmediğini de belirtmek gerekiyor. Zira Yahoo’nun sahibi olduğu Tumblr da bu platform ile iç içe geçirilmiş durumda. Kullanıcılar video içeriklere ait GIF’ler, fotoğraflar, klipler ile doğrudan Tumblr’a bağlanabiliyor. Bu bağlamda Yahoo View’i televizyon temelli bir sosyal platform olarak da adlandırmak mümkün.

Game of Thrones’un 6. Sezonu İçin Tasarlanan Yaratıcı GIF Çalışmaları

Yahoo View’in reklam modeli ise Hulu video oynatıcısında yayınlanan reklamlar olacak. Elde edilen gelir ise iki firma arasında paylaşılacak. Yahoo ayrıca video oynatıcı üzerinden yayınlanan reklamlara müdahale edemeyecek; ancak dilerse platform üzerinde farklı gelir modellerini hayata geçirebilecek.

An itibariyle Yahoo View’e view.yahoo.com adresinden ulaşmak mümkün. Android ve iOS uygulamaları ise önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler