AnasayfaHaberlerWhatsApp'tan Büyük Rekor: Bir Günde 64 Milyar Mesaj

WhatsApp’tan Büyük Rekor: Bir Günde 64 Milyar Mesaj

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sadece bir günde 64 milyar mesaja ulaşarak sektördeki yerinin ne kadar büyük olduğunu ispatladı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özellikle Facebook’un 19 milyar dolara satın alması ile tüm dünyada çok fazla konuşulmuştu. Bazı firmalar 19 milyar doların WhatsApp için çok fazla bir rakam olduğunu söylerken, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg WhatsApp’ın bu rakamdan daha fazla bir değere sahip olduğunu belirtmişti. Son rakamlara baktığımızda ise WhatsApp’ın gerçekten çok değerli bir uygulama olduğunu görmek mümkün.

2013 yılının ilk aylarında 18 milyar mesaja ulaşan WhatsApp, yine 2013 yılının Haziran ayında bu rakamın 27 milyara ulaştığını açıklamıştı. Son olarak WhatsApp’ın Twitter’dan paylaştığı bilgilere göre; platform üzerinden 20 milyar gönderilen mesaj ve 44 milyar alınan mesaj olarak toplamda 64 milyar gibi dev bir mesaj sayısına ulaşmış oldu.

WhatsApp'ın 64 milyar mesaja ulaştığını Twitter üzerinden açıkladı
WhatsApp’ın 64 milyar mesaja ulaştığını Twitter üzerinden açıkladı

WhatsApp’ın açıkladığı rakamlara baktığımızda gönderilen mesaj sayısının alınan mesaj sayısından daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu da WhatsApp’ın Grup Mesajlaşma özelliğinin de aktif bir şekilde kullanıldığının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Geçtiğimiz Şubat ayında Facebook’un WhatsApp’ı satın almasının ardından, uygulamanın kullanıcıya fayda konusunda ivme kazandıracağını açıklayan Facebook, bu rakamlar ışığında çok daha fazla yeniliklerle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler