AnasayfaHaberlerWhatsApp Web Versiyonu Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Web Versiyonu Kullanıma Sunuldu

Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, tarayıcı üzerinden kullanılabilecek olan web versiyonunu kullanıma sundu.

700 milyondan fazla kullanıcı sayısıyla mesajlaşma konusunda adeta devleşen WhatsApp, şimdi de kullanıcıların merakla beklediği web versiyonunu duyurdu. Buna göre WhatsApp kullanıcıları uygulamayı artık tarayıcı üzerinden de kullanabilecek.

Web.whatsapp.com adresi üzerinden kullanılabilecek olan Whatsapp Web, sayfada gösterilen QR kodu aracılığıyla giriş yapılabilecek. Ancak bunun için cihazınızda WhatsApp’ın son sürümünün yüklü olması gerekiyor.

WhatsApp Web
WhatsApp Web

Şimdilik Android, Windows Phone, BlackBerry ve BB10 için kullanıma sunulan WhatsApp, çok yakında iOS işletim sistemine sahip cihazlar için de kullanılabilir olacak.

WhatsApp’ın web versiyonunda mobil uygulamada kullanılabilen hemen hemen tüm işlemler yapılabiliyor. Bunun yanı sıra masaüstü bildirimleri, şarj uyarısı gibi çeşitli özellikler de mevcut.

WhatsApp Web şarj uyarısı
WhatsApp Web şarj uyarısı (Kaynak: TechCrunch)

Eğer telefonunuzun şarjı biterse WhatsApp Web versiyonunda şarjınızın bittiğini gösteren turuncu bir bildirim geliyor. Telefonunuzun şarjı tamamen biterse, WhatsApp’ın web bağlantısı da kesiliyor. Yani web üzerinden WhatsApp kullanabilmek için telefonunuzun da açık olması gerekiyor.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

  1. web.whatsapp.com adresine gidin.
  2. Karşınıza çıkan QR kodunu çözebilmeniz için cihazınızın işletim sisteminize göre WhatsApp mobil uygulamasının menüsünden WhatsApp Web’i seçin.
  3. Açılan kamerayı web sayfasında gösterilen QR koduna doğrultun ve kodu okutun.
  4. WhatsApp Web telefonunuzla senkronize bir şekilde otomatik olarak açılacaktır. Mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler