AnasayfaSosyal MedyaWhatsApp Paylaşılabilir Grup Daveti Bağlantılarını Test Ediyor

WhatsApp Paylaşılabilir Grup Daveti Bağlantılarını Test Ediyor

WhatsApp, grup yöneticilerinin kişileri toplu olarak davet edebilecekleri yeni paylaşılabilir bağlantıları test etmeye başladı.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için yaptığı yeniliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta WhatsApp gruplarına kişi etiketleme özelliğini kullanıma sunan WhatsApp, şimdi de grup yöneticilerinin kişileri toplu olarak davet edebilecekleri paylaşılabilir bağlantı özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp Android uygulamasının Beta sürümüne gelen (2.16.281) yeni güncelleme sayesinde grup yöneticisi olan kullanıcılar “Bağlantıyla gruba davet et” seçeneği ile diğer kişileri kolay bir şekilde gruba davet edebilecekler. Özellikle çok fazla kişinin davet edilmesi gerektiği durumlarda bu özelliğin işe yarayacağını söylemek mümkün.

WhatsApp Grup Davet Baglantıları

Grup bilgisi > Katılımcı ekle > Bağlantıyla gruba davet et adımlarını izleyerek ulaşılabilen yeni özelliğin sadece bağlantı içermediğini de belirtmek gerekiyor. Zira aynı adımları izleyerek Grubun QR kodunu yazdırmak veya NFC seçeneğini kullanmak da alternatif grup paylaşımları arasında yer alıyor.

Grup yöneticileri grup davet bağlantılarını oluşturup kişileri davet ettikten sonra dilerse ilgili bağlantının geçerliliğini iptal edebiliyor. Böylece ilerde ilgili bağlantının istenmeyen kişilere ulaşmasını ve gruba dahil edilmesini engellemiş oluyor.

Hızlı Yönlendirme Butonu

Yeni Beta sürümüyle birlikte yeni bir özelliğin daha kullanıma sunulduğunu belirtmek gerekiyor. Sohbet içerisinde paylaşılan medyalar artık sağ tarafında yer alan küçük bir ikon sayesinde diğer sohbetler ile kolay bir şekilde paylaşılabiliyor.

WhatsApp Medya Yönlendirme

Eğer WhatsApp’ın Beta programına dahil olmak ve test edilen yeni özellikleri herkesten önce almak isterseniz buradaki bağlantı üzerinden kaydolabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler